لزوم ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از قرچک، مهدی نیکبخت ظهر امروز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش شهرستان قرچک اظهار داشت: تمام انبیای الهی با هدف اصلاح جامعه بشری مبعوث شده‌اند و یکی از موثرترین ابزارها برای رسیدن به این هدف، امر به معروف و نهی از منکر است که پیشینه آن نه فقط به صدر اسلام بلکه فراتر از آن یعنی به زمان بعثت اولین پیامبر الهی برمی‌گردد.

وی افزود: اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر به اندازه‌ای زیاد است که سایر فرائض و دستورهای اسلامی در پرتو اجرای آن، برپا داشته و جامعه اسلامی محقق می‌شود به‌طوری‌که قیام امام حسین (ع) نیز بر اجرای این دو فریضه الهی بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک ادامه داد: بر همین اساس سند تحول بنیادین در راهکار ۴-۱ ایجاد ساز و کارهای ترویج و نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت حوزه‌های علمیه و نقش الگویی معلمان و اصلاح روش‌ها مورد تاکید قرار داده است.

وی تصریح کرد: تعمیق، گسترش و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس، ایجاد وحدت و انسجام گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر و ترویج شرایط معروف و از بین بردن منکر از اهداف فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

نیکبخت خاطرنشان کرد: به گروهی از فرهنگیان رسمی، پیمانی و قراردادی که به صورت داوطلبانه در راستای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در چارچوب قوانین و ضوابط معین در سطح ادارات فعالیت کرده به‌عنوان یاوران معروف ابلاغ همکاری و برای دانش‌آموزان نیز کارت صادر می‌شود

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =