امر به معروف و نهی از منکر تنها در حجاب خلاصه نمی شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا سرهنگ محمود الله مرادی عصر سه شنبه در همایش فصلی طلایه داران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بانه اظهار داشت: کسانی که دلسوز نظام هستند در زمانی که نظام نیاز به دفاع دارد باید از اهداف و خواسته های خود صرف نظر کرده و اهداف و خواسته نظام را بر اهداف شخصی ترجیح دهند.

وی با بیان اینکه جناح بازی و حزب گرایی موجب شده که ما کارهای خوب دیگران را نبینیم اضافه کرد: همه ما در سایه نظام تلاش می کنیم و باید همه خود را از نظام و انقلاب بدانیم.

سرهنگ الله مرادی افزود: محدوده قانون و اطاعت از قانون و فرار از قانون را برای مردم مشخص کنیم چراکه ادامه حیات کشور و خانواده به قانون و مقررات وابسته است و هیچ مملکتی بدون قانون و مقررات حیات پیدا نمی کند.

وی اظهار داشت: در کردستان مردم بین دولت و نظام جمهوری اسلامی تفاوتی قائل نمی شوند بنابراین تضعیف دولت به معنای تضعیف نظام است و اخلال در کار دولت اخلال در کار نظام است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه حجاب وظیفه همه انسان های پاکدامن و دستور الهی است اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها در حجاب خلاصه نمی شود بلکه امر به معروف شامل اطاعت از قانون، احترام به حقوق دیگران و بسیاری از امور دیگر نیز می شود.

وی گفت: اکنون دشمن تلاش می کند از همه مسائل جامعه برای مردم دغدغه ایجاد کند و زمانی که دشمن در صدد ایجاد تفرقه در جامعه است نباید مروج ایجاد تفرقه شویم.

سرهنگ الله مرادی اظهار داشت: باید با اتحاد و همدلی تفرقه دشمن را خنثی و به مسائلی که در جامعه حساسیت ایجاد می کند توجه کنیم.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: ایشان فرمودند که هر حرف و کلمه ای که از زبان علمای اهل تشیع علیه بزرگان اهل تسنن خارج شود و هر حرف و کلمه ای که از زبان علمای اهل سنت علیه علما و بزرگان اهل تشیع خارج شود حرام، خیانت و خدمت به دشمن است.

وی با بیان اینکه تذکرات باید خیر خواهانه و در راستای اصلاح جامعه باشد گفت: همه ما انقلابی هستیم و شاخص ما هم رهبر انقلاب است هیچکس نباید از مسیر انقلاب خارج شود.

وی اضافه کرد: انتقاد سالم باعث اصلاح و پیشرفت جامعه می شود و انتقاد تخریبی باعث تخریب شخصیت انسان و اختلاف در جامعه می شود.

سرهنگ الله مرادی در بخش دیگری از سخنانش به مضرات قاچاق اشاره کرد و اظهار داشت: وظیفه نیروی انتظامی مبارزه با قاچاق است و این مهم باید برای مردم قابل درک باشد که قاچاق باعث ایجاد مشکلات اقتصادی می شود.

وی افزود: کار ما آگاه سازی جامعه است و به کار سلبی اعتقادی نداریم و هر گونه تفرقه اندازی در بین مجموعه های نظام خیانت محسوب می شود.

فرماندار شهرستان بانه در ادامه این همایش نیز گفت: اگر ۵۰ درصد به آموزه های دینی و سخن بزرگان توجه داشته باشیم بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی جامعه حل می شود.

محمد فلاحی افزود: اما عدم مراجعه به آموزه های اسلامی و عدم مراجعه به سخن بزرگان باعث ایجاد بسیاری از مشکلات اجتماعی شده و تهمت و افترا تحریف واقعیات بر فضای جامعه سایه انداخته است.

وی تاکید کرد: باید هر مسئول در جایگاه خود به وظایفی که دارد عمل، متناسب با قانون و مقررات با مردم برخورد کرده و در بسیاری از مسائل با افراد آگاه مشورت کند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 6 =