جهادگران نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اهتمام جدی داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام ـ ابنا ـ آیت الله العظمی «حسین نوری همدانی» پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از نخبگان علمی دانشکده الرضوان وابسته به حزب الله لبنان با بیان این که انقلاب اسلامی و حزب الله در یک مسیر حرکت می کنند، گفتند: هدف و قلوب ما با حزب الله هماهنگ است.

معظم له با بیان این که شخصیت ها و افرادی با فرهنگ بسیار بالا و روحیه استکبارستیزی و جهادی در حزب الله لبنان فعال هستند، اظهار داشتند: در سفری که دو سال قبل به لبنان داشتم بسیاری از این افراد به ویژه شیخ حسن نصرالله که پرچمدار مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی در حزب الله است را از نزدیک دیدم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به آیه ۱۰۴ سوره آل عمران ابراز داشتند: همواره باید کسانی باشند که در درجات بالای آگاهی قرار داشته باشند و مردم را به خیر و صلاح دعوت کنند؛ این افراد باید نسبت به معروف‌ها و منکرات آگاهی کامل داشته و با امر به معروف و نهی از منکر عالمیان را به اسلام فراخوانند.

ایشان با اشاره به اهمیت جایگاه کسانی که در راه علم، تحقیق و جهاد اسلامی گام بر می دارند، عنوان داشتند: نخستین وظیفه شما شناخت کامل معروف ها و منکرات در سطح کلان است؛ کسانی که در راه جهاد و مبارزه گام برمی دارند باید نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اهتمام جدی داشته باشند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع دستیابی به دولت اسلامی که دین در آن دارای عزت باشد را آرمان حرکت های استکبارستیزانه دانستند و گفتند: بر اساس روایات کسانی که مردم را به سوی اینچنین دولتی دعوت می کنند، باید بشریت را با عمل خود به سوی ارزش های اسلامی دعوت کنند.

آیت الله نوری همدانی همچنین به آیه ۱۰۳ آل عمران اشاره و بیان داشتند: بر اساس روایتی از امام صادق(ع) فرشتگان بال های خویش را زیر قدم های کسانی که در راه تعلیم و تعلم علوم گام بر می دارند می گسترانند؛ ما طلاب در جایگاه بسیار با اهمیتی قرار داریم و در راه آرمان های اسلامی باید اتحاد خود را حفظ کرده و به ریسمان الهی چنگ بزنیم.

معظم له با اشاره به روایت نورانی امام صادق(ع) «عُلَمَاءُ شِیعَتِنَا مُرَابِطُونَ فِی الثَّغْرِ الَّذِی یَلِی إِبْلِیسَ وَ عَفَارِیتَهُ» اظهار داشتند: حزب الله مصداق بارز و کامل این روایت است، زیرا مقابل لانه عنکبوت یعنی صهیونیست ها قرار گرفته اند و از دین در برابر کفر و صهیونیسم دفاع می کند؛ روز به روز با یاری خداوند حق آشکارتر شده و آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و آل سعود رو به قهقرا می روند.

ایشان با تأکید بر این که نور انقلاب اسلامی خاموش شدنی نیست، افزودند: برخی گمان می کردند انقلاب پس از پیروزی نابود می شود، اما امروز همه شاهد هستیم که این انقلاب بزرگ الگو و سرمشق همه محرومان و مستضعفان جهان قرار گرفته و حتی جلیقه زردها در فرانسته نیز امام خمینی(ره) را الگوی حرکت خود معرفی کرده اند، بر این اساس انقلاب اسلامی و تحولات منطقه روز به روز قوی ترمی شود و این دشمنان هستند که رو به افول می روند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نه =