دیدبان پیشگیری بر مبنای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، محمدباقر الفت ظهر امروز در همایش دیدبانان پیشگیری استان البرز که در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: ۹ دی به عنوان روز بصیرت نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه بروکراسی کشور در این است که خبرهای مهم داخل کاغذ خردکنها می‌رود ولی در حال حاضر با وجود فضای مجازی دیگر این اتفاقات رخ نمی‌دهد, افزود: ما روش اداره پر هزینه‌ای داریم زیرا تمام کارمندان ما میز اختصاصی, صندلی راحت و اتاق مجزا می‌خواهند, اما با  وجود فضای مجازی و سامانه سجام دیگر نیاز به هزینه‌های هنگفت نیست و مستقیما مدیران و مسئولین در جریان اتفاقات و جرایم قرار می‌گیرند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه از همه مدیران می خواهیم با سامانه سجام هماهنگ شوند و دستورات لازم را در اسرع وقت ابلاغ کنند, تصریح کرد: اگر مدیران به موقع دستورات و ابلاغ‌های لازم را انجام ندهند، کم کاری مدیر اداره مربوطه به وزیر مربوطه آن اداره ارسال و عملکرد آن در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

الفت با بیان اینکه ۱۵۰۰ برنامه زیر نظر شورای اجتماعی در حال انجام است, بیان کرد: دیدبان پیشگیری در سال ۹۷ در برنامه معاونت پیشگیری قوه قضاییه قرار گرفت و مبنای آن بر فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که بنا دارد این امر را از طریق فضای مجازی توسط هموطنان برای پیشگیری از وقایعی که قرار است استمرار پیدا کند انجام دهد.

وی با بیان اینکه برنامه سجام پیوندی با فضای مجازی و سازمان حفاظت اجتماعی و به‌کارگیری نیروهایی که سابقا در اختیار قوه بوده، است، افزود: در حال حاضر نزدیک به ۷۰ هزار نفر نیرو از طریق سامانه گزینش و جذب شدند و ۵ هزار گزارش از گزارشهای مختلف پالایش شده که الکترونیکی بوده و برای دستگاه‌ها ارسال شده است.

وی ادامه داد: این گزارشات در حوزه جلوگیری از زمین خواری, جلوگیری از تصرف اموال دولتی, کار و کارگاه‌ها, جلوگیری از آسیبهای حوادث کارو موضوعات مختلف دیگر بوده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =