اشاعه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه انسان ها است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه سه شنبه در جلسه استانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهارداشت: احساس مسئولیت یکی از شاخصه های مومن بودن است و مسئولیت پذیری عمومی جزو امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: طبق آیات قرآن کریم حفظ جایگاه امر به معروف و نهی از منکر امری بسیار مهم است، چرا که همه معروفات و خوبی ها به وسیله امر به معروف دوام می ‌آورد و از این رو همه باید پای کار باشیم تا این امر در جامعه نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: کسانی که در این نظام مسئولیتی را قبول کرده اند باید نسبت به مطالبات مردم پاسخگو باشند، چرا که این نظام بعد از سال ها صرف‌ هزینه های هنگفت و ریختن خون جوانان گرانقدر این مرزبوم به وجود آمده و در حفظ و تداوم آن باید کوشید.

آیت الله حسینی شاهرودی بر لزوم حفظ ارزش های اسلامی، ایرانی و انقلابی توسط مسئولان تاکید کرد و یادآور شد: انسان های بی اعتقاد نباید در این نظام حکمرانی کنند چون برخی از مدیران ما دین را کنار گذاشته و از قانون سرپیچی می کنند.

وی با بیان اینکه غفلت و سهل انگاری بعضی مدیران و کارکنان موجب پرپر شدن و نابودی آینده جوانان می شود، بیان کرد: شهادت جوانان ما هزینه سنگینی به جای گذاشت اما متاسفانه به دلیل عدم احساس مسئولیت برخی مدیران شاهد نابودی جوانان هستیم که همه ما در این راستا مقصر، متهم و مسئول هستیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + بیست =