باید با عقل و هوش معروف ها را حاکم و منکرها مترود گردد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: مردم از دیدگاه قرآن بسیار مهم است و خطاب های بسیاری به مردم در این کتاب آسمانی وجود دارد؛ مردم باید مطالبه گر بوده، اجتماع را حفظ کرده و نظام را به وجود بیاورند؛ باید با عقل و هوش خود فضای اجتماع را اسلامی نموده و معروف ها حاکم و منکرها متروک است.

ایشان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از مسائل بسیار مهم اسلامی است، ابراز داشتند: در ۱۰ جای قرآن از امر به معروف و در ۱۰ جا از نهی از منکر سخن به میان آمده است که نشان از اهمیت این موضوع می باشد.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به روایات أمر به معروف خاطرنشان ساختند: نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله در حدیثی فرمودند: «لایَزالُ النّاسُ بِخَیرٍ ما أمَرُوا بِالمَعرُوفِ و نَهَوا عَنِ المُنکَرِ و تَعاوَنُوا عَلَى البِرِّ وَ التَّقوى/ مردم همیشه در خیر خواهند بود تا وقتى که امر به معروف و نهى از منکر مى‏ کنند، و در نیکى و پرهیزکارى یکدیگر را یارى مى‏ رسانند».

معظم له یکی از منکرات جامعه را بدحجابی دانستند و تصریح کردند: مسئله بدحجابی یکی از فاجعه های بزرگی است که امروز در ایران به وجود آمده و متأسفانه در حال عادی شدن است؛ مع الاسف این مسئله در قم نیز وجود داشته و در حال گسترش است.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان داشتند: همانطور که رهبر معظم انقلاب چند روز گذشته فرمودند، برخی به دنبال آن هستند که هویت دینی را از قم سلب نمایند؛ چراکه قم آشیانه اهل بیت علیهم السلام بوده و مرکز تعلیم، تعلم و تبلیغات اسلامی است.

ایشان اظهار داشتند: دشمن تلاش می کند که هویت دینی و مذهبی قم را متزلزل نماید و وظیفه ما منحصر در حضور درس نیست؛ بلکه باید در برابر این موضوع همت و فکر کرد.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: بدحجابی حرکتی طاغوتی است و انقلاب به دنبال رفع مباحث طاغوتی بوده است و نباید شاهد گسترش بدحجابی در جامعه باشیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =