مسئولیت پذیری عمومی جزو امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه سه شنبه در جلسه استانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: طبق آیات قرآن حفظ جایگاه امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است و از این رو اشاعه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه انسان ها است.

وی افزود: احساس مسئولیت یکی از شاخصه های مومن بودن است و مسئولیت پذیری عمومی جزو امر به معروف و نهی از منکر است.

آیت الله حسینی شاهرودی بیان کرد: طبق آیات قرآن کریم حفظ جایگاه امر به معروف و نهی از منکر امری بسیار مهم است، چرا که همه معروفات و خوبی ها به وسیله امر به معروف دوام می ‌آورد و از این رو همه باید پای کار باشیم تا این امر در جامعه نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: کسانی که در این نظام مسئولیتی را قبول کرده اند باید نسبت به مطالبات مردم پاسخگو باشند، چرا که این نظام بعد از سال ها صرف‌ هزینه های هنگفت و ریختن خون جوانان گرانقدر این مرزبوم به وجود آمده و در حفظ و تداوم آن باید کوشید.

آیت الله حسینی شاهرودی بر لزوم حفظ ارزش های اسلامی، ایرانی و انقلابی توسط مسئولان تاکید کرد و یادآور شد: انسان های بی اعتقاد نباید در این نظام حکمرانی کنند چون برخی از مدیران ما دین را کنار گذاشته و از قانون سرپیچی می کنند.

وی با بیان اینکه غفلت و سهل انگاری بعضی مدیران و کارکنان موجب پرپر شدن و نابودی آینده جوانان می شود، بیان کرد: شهادت جوانان ما هزینه سنگینی به جای گذاشت اما متاسفانه به دلیل عدم احساس مسئولیت برخی مدیران شاهد نابودی جوانان هستیم که همه ما در این راستا مقصر، متهم و مسئول هستیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =