امر به معروف و نهی از منکر باید به گفتمانی پررنگ‌تر تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از خوزستان، سردار سرتیپ عبدالله محمودزاده دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر در نیروهای مسلح، امروز سه‌شنبه ۲۰ آذرماه در همایش منطقه‌ای امر به معروف و نهی از منکر نیروی زمینی ارتش در خوزستان با اشاره به تأثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر در جلوگیری از گسترش زشتی‌ها و حل مشکلات، گفت: نیروهای مسلح، نیروهایی ارزشی، انقلابی و با روحیه جهادی هستند که در امنیت و حفظ مرزها سرآمدند و می‌توانند در مسائل فرهنگی و اجتماعی در جامعه نیز پیشتاز باشند.

وی راه تحقق چنین هدفی را امر به معروف و نهی از منکر دانست و با تأکید بر احیای این فریضه افزود: نیروهای مسلح در دوران هشت سال دفاع مقدس در کنار مردم این دوران را مدیریت کردند و اکنون هم می‌توان جامعه را مدیریت کرد تا یک محیط سالم اجتماعی داشتخ باشیم.

به گفته سردار سرتیپ محمودزاده، در امر به معروف و نهی از منکر عامل بودن خیلی زیبنده است ولی شرط نیست و اطلاع داشتن از معروف و منکر می‌تواند به امر و یا نهی منجر شود. باید فضای امر به معروف و نهی از منکر را به یک گفتمان پررنگ تر تبدیل کنیم و هر کدام از نیروهای مسلح باید خود را در این زمینه مسئول بداند.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر در نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح باید با انگیزه و دلسوزی بیشتری فعالیت ها را پیش ببرند، گفت: نباید به کارهای انجام شده فعلی اکتفا کرد چون دشمنان هجوم بسیاری دارند و نباید لحظه‌ای غافل شد چون دشمنان و شیطان در یک قدمی ما قرار دارد.

وی با اشاره به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در نیروهای مسلح به فرمان مقام معظم رهبری ادامه داد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب هرچند که نیروهای مسلح همیشه باید آماده و مجهز باشند ولی دیگر جنگ سخت رخ نمی دهد و برنامه‌ریزی دشمنان بر جنگ نرم پایه ریزی شده و میلیاردها دلار برای آن هزینه می کنند تا اعتقادات و ذائقه مردم را تغییر دهند.

سردار سرتیپ محمودزاده با تأکید بر اینکه باید در مقابل هجوم فرهنگی دشمن هوشیار باشیم، تصریح کرد: دشمن به دنبال آن است که نیروهای انقلابی، فداکار و ایثارگر را ابتدا در میان اقشار تأثیرگذار و سپس در میان عامه مردم کمرنگ کند؛ اما این نقشه‌ها قطعا با هوشیاری ملت ایران نقش برآب خواهد شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =