امر به معروف و نهی از منکر در تثبیت هر نظامی بسیار مؤثر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی امروز چهارشنبه، ۱۰ بهمن‌ماه در همایش نقش امر به معروف و نهی از منکر در ارتقای سلامت و کاهش تخلفات اداری، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر ابعاد مختلفی دارد و یکی از این ابعاد کاربرد آن در نظام اداری است، یک نظام اداری سالم و کارگزاران سالم سبب می‌شوند نظام قوام بیشتری داشته باشد و این مسئله در تثبیت هر نظامی بسیار موثر است.
وی با اشاره به اینکه اگر امر به معروف در نظام اداری مورد توجه نباشد آن نظام ارتقا نخواهد یافت، گفت: این همایش با شعار نقش امر به معروف و نهی از منکر در ارتقای سلامت اداری و کاهش آسیب‌های اداری برگزار شده است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به اینکه مأموریت کارگزاران و کارکنان یک نظام انجام امورات مردم است، تصریح کرد: زمانی که مردم به یک نظام رأی می‌دهند انتظار دارند که اموراتی که باید خودشان انجام دهند از طریق دولت انجام شود تا نظم بیشتری برقرار شود و با رعایت مقررات از تعدی به حقوق و تعارض حقوق جلوگیری شود، اگر این موارد نباشد حکومت معنا پیدا نمی‌کند.
عبداللهی بیان کرد: نظام اسلامی که یکی از نظام‌های سیاسی دنیا است همین وظیفه را در ارتباط با مردم دارد به این معنی که آنچه که خواسته مردم در ارتباط با امور مادی و معنوی و فرهنگ مردم است را به درستی انجام دهد.
وی ادامه داد: وظایفی در قوانین مختلف برای ارکان نظام تعریف می‌شود که هر کدام مشخص هستند، اگر قرار باشد این ادارات در حول محور وظایف خود بچرخند تا رضایت‌مندی شهروند حاصل شود نباید تخلفاتی از آن وظایف ایجاد شود.
رئیس دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: اگر وظیفه مشخص شده در نظام اسلامی تبیین و مشخص نشود حاکمیت باید به کارگزار تذکر دهد تا مرتکب تخلف نشده و در انجام وظایف از چارچوب قانونی تخطی نکند.
عبدالهی اضافه کرد: در شرایط کنونی بین کارگزاران نظام تخلفاتی صورت می‌گیرد که این تخلفات به سمت ناکارآمدی حرکت می‌کند، در این راستا باید به کارگزاران تذکر داده شود که ممکن است گاهی اوقات اعمال و رفتار شما یک تخلف اداری محسوب شود، اما در شرایطی که امروز داریم و با وجود مشکلات ناشی از سوءمدیریت‌های داخلی و دشمنی‌های دشمن در خارج، مردم در تنگنا هستند و آنچه می‌تواند مردم را راحت کند این است که بدانند دولت همراه آن‌هاست و در این راستا برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =