اولویت ناجا آموزش همگانی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله رسول فلاحتی بعدازظهر دوشنبه در دیدار با رئیس عقیدتی سیاسی ناجا که دفتر امام جمعه رشت برگزار شد ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهارکرد: وجود پلیس ضامن امنیت در جامعه است.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به شهادت یکی از نیروهای انتظامی گیلان طی ماه‌های گذشته به دست اوباش، افزود: مردم خواستار مجازات هرچه سریعتر عامل این حادثه غمناک هستند.

وی در ادامه با تأکید برلزوم تقویت فرهنگ عمومی جامعه، گفت: در استان گیلان شاهد هماهنگی بسیار خوب و مطلوب میان نیروهای نظامی و انتظامی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هستیم. اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با حضور و حمایت نیروی انتظامی برگزار و محقق می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه وجود ناهنجارهای‌ اجتماعی و فرهنگی یکی از معضلات جامعه است، بیان‌کرد: نیروی انتظامی به عنوان پشتیبان نظام نقش موثری در کنترل و حل این ناهنجاری‌ها در جامعه دارد.

وی در ادامه به وجود بی حجابی در جامعه و گلایه مردم نسبت به این وضعیت اشاره و تصریح‌کرد: ساماندهی وضعیت بی حجابی در جامعه از مطالبات مردم است جامعه از نیروی انتظامی به عنوان قوه قهریه انتظار دارد با هنجارشکنان برخورد کند.

برخورد حکمیانه انتظار رهبری از پلیس

در ادامه این دیدار رئیس عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان انتظامی برخورد حکیمانه در مواجه با مسائل را از پلیس خواستار شدند،‌ اظهارکرد: برخورد حکیمانه سبب ارتقای منزلت اجتماعی نیروی انتظامی در جامعه می شود.

حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی همچنین با بیان اینکه نیروی انتظامی در راستای حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی تلاش می کند، افزود: مردم نقش مهمی در کنترل و برخورد نیروی انتظامی با بدحجابی در سطح جامعه دارند.

وی آموزش همگانی امر به معروف و نهی از منکر را از برنامه‌های نیروی انتظامی در سال ۹۸ دانست و بیان کرد: شیوه عمل در امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =