​موعظه، زبانی آراسته به اکرام، ​احترام و دلسوزی می‌طلبد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در نخستین گردهمایی بزرگ طلایه داران معروف صدا و سیما با اشاره به آیات و روایات اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را متذکر شد و افزود:​ موجود زنده مطالبه گر است و با مفاسد کنار نمی‌آید ما در سه جبهه دعوت داریم و مسؤولیم که مطالبه و خیرخواهی کنیم یکی جبهه حکمت است که همه باید در زمینه امر به معروف ونهی از منکر منطق داشته باشیم و کار و حرف و سندمان در این زمینه باید بر اساس منطق و حکمت باشد.

وی گفت: ​آشناشدن با منطق دین شناسی، ​حکم شناسی، ​حق شناسی، ظالم شناسی، ​ دشمن شناسی و نفوذ شناسی ابتدا حکمت و شناخت و در مرحله دوم موعظه از سر دلسوزی و اکرام و احترام می‌خواهد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: ​اگر موعظه کننده جلوی جمع تذکر دهد تحقیر و خیانت است، شخص اقدام کننده نباید خود را به دیگران تحمیل کند بلکه باید دیگران را با برخورد شایسته به خوبی امر و از بدی نهی کند.

وی رعایت اولویت را سومین جبهه آمران به معروف و ناهیان از منکر دانست و گفت:​ ببینید دشمن چطور ما را به سوی فساد دعوت می‌کند و می‌خواهد به لحاظ اقتصادی ما را به خود وابسته کند!

وی افزود:​ دشمنان و بیگانگان دریافته اند که شبکه‌های مجازی راهی برای وابستگی، ​ ترس از جنگ و ​ تحمیل رأی است تا سرمایه‌های مان را به یغما برند و اصلاح شبکه‌های مجازی امروز امری ضروری است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر نا امن بودن فضا و شبکه‌های مجازی را زمینه‌ای برای از بین بردن امنیت کشور برشمرد و گفت: ​این کانون‌های سراسر میکروب و ویروس باید شناسایی و برای اصلاح آن اقدام شود.

وی در پایان با اشاره به نحوه شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها گفت:​ حضرت زهرا (س) علاوه بر دوران حیات پر برکت و ولایی اش، ​ شهادتی ولایت گونه داشت و همین که شبانه به خاک سپرده شد نوعی اعتراض به شرایط زمانه داشت که همه رهروان زهرایی باید به ایشان تأسی کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =