احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر رسالتی همگانی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سیدمحمد حسینی‌ شاهرودی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهارداشت: رسالت ستاد امر به معروف است که منکراتی را که در سطح جامعه انجام می ‌شود رصد کند و تذکرات لازم را برای جلوگیری از تکرار آنها بدهد.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید خیلی محکم در برابر منکراتی که ارزش‌ ها را مورد هجمه قرار می‌ دهند ایستادگی کند، افزود: برخورد با این مسائل رسالت اصلی ستاد امر به معروف است و نباید به هیچ وجه کوتاهی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: انقلاب اسلامی آمده به همه نیازمندان و مستضعفین کمک کند و حراست و دفاع از این نظام و ارزش‌ های آن بزرگترین معروف است.

آیت الله حسینی‌ شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: امروز به برکت انقلاب الهی امام راحل، شکست قدرت ‌ها را با چشم خود شاهد هستیم این در حالی بود که آنها همواره اعلام می ‌کردند که ملت ایران چهل ‌سالگی انقلاب را نخواهند دید.

وی یادآور شد: امروز در چهل ‌سالگی انقلاب به جایی رسیده ‌ایم که ثمرات و دستاوردهای انقلاب یکی پس از دیگر نمایان و همه تحلیل ‌گران و متخصصین را متحیر کرده است که این مهم در دهه پنجم بسیار توفنده خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تا قبل از انقلاب تفکری را القا کرده بودند که دین به سیاست ارتباطی ندارد و انقلاب ایران تازه این مسئله را که دین سرعت پیشرفت را زیاد می ‌کند به دنیا فهماند.

آیت الله حسینی‌ شاهرودی از امنیت به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌ ها در جوامع به ویژه در استان مرزی کردستان نام برد و اظهارداشت: امنیتی که امروز در کردستان وجود دارد از برکات نظام مقدس جمهوری است و هیچ نظام دیگری قادر به برقراری چنین امنیتی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حواشی پیش آمده در کنگره بزرگداشت محی الدین حق شناس اشاره کرد و افزود: سرود انقلاب اسلامی مایه عزت است و اگر در جایی افرادی معلوم ‌الحال در مقابل با پخش این مایه عزت مقابله کنند نشان از نداشت درک و فهم درست است.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر کسی حتی یک ذره عرق داشته باشد که در کشوری زندگی می‌ کند که آمریکا در مقابل آن زانو زده است خواندن سرود آن را افتخار بزرگ برای خود می ‌داند.

آیت الله حسینی‌ شاهرودی در پایان سخنان خود بر تبیین دستاوردهای نظام و اتفاقاتی که در مسیر پیروزی انقلاب افتاده برای نسل ‌هایی جدید تاکید کرد و بیان کرد: خدمت به مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب از بزرگترین معروف ‌ها است و مسئولان باید در این راستا از تمام ظرفیت‌ ها و توانایی که دارند استفاده کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =