هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه کسی به گناه آلوده نشود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام عبدالرحیم بامری، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه قصرقند در گفتگو با خبرگزاری بسیج از قصر قند، با اشاره به اهمیت و جایگاه فریضتین معروف و منکر در جامعه گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول عملی اسلام و از مهمترین فرامین دینی به شمار می‌رود به طوری که قرآن کریم در سوره‌های مختلف از جمله آل عمران، بقره، توبه، لقمان و حج به اهمیت این دو فریضه مهم پرداخته است.

وی فزود: آثار و برکات اجتماعی این دو فریضه در سپاه و بسیج شامل اجرای احکام اسلام، عدالت اجتماعی، پایداری و امنیت برای نظام اسلامی، پاکیزگی کسب و کار یا برکت اقتصادی و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه همراه می‌باشد.

حجت الاسلام بامری ادامه داد: حضرت علی (ع) در نامه ۳۱ به فرزندش امام حسن (ع) فرمودند: امر به معروف کن تا اهل معروف باشی، کسی که امر به معروف و نهی از منکر میکند از مامورانی محسوب میشود که بدون تردید خداوند نیرو‌های خویش را به یاری او خواهد فرستاد.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: ما باید در جامعه و بخصوص در میان پاسداران و بسیجیان آثار و برکات امر به معروف و نهی از منکر را بیان کنیم تا هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه و اماکن نظامی کسی به گناه آلوده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + نوزده =