اجرای امر به معروف و نهی از منکر را محدود نکنیم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین خوش اقبال عصر سه شنبه در مجمع روسا، دبیران و اعضای شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادارات این استان اظهار داشت: شاید با مردم که ولی نعمت ما هستند خوش اخلاق و خوش برخورد نیستیم که در این صورت فاصله بین مردم و مسئولان افتاده است.

وی با بیان اینکه به عنوان آمران معروف و ناهیان از منکر باید خود الگوی مردم باشیم و به آن باور قلبی داشته باشیم، افزود: در این شرایط است که می توانیم اقداماتی تاثیرگذار داشته باشیم در غیر این صورت می تواند اثرات منفی بر جای بگذارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه در جنگ نابرابر اقتصادی با آمریکا قرار داریم، گفت: در چنین شرایطی باید به عنوان مسئول امید آفرینی کرده و مانع از گسترش یاس و نا امیدی در جامعه شویم.

وی به نقش آمران به معروف و ناهیان از منکر در برگزاری مراسم دهه فجر اشاره کرد و یادآور شد: راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد بعد از ۴۰ سال مردم به نظام، امام و رهبری خود عشق می ورزند و حاضر نیستند از آرمان های خود دست بردارند.

خوش اقبال تاکید کرد: دشمنان در این ۴۰ سال تلاش کردند نطام را شکست دهند ولی با همراهی مردم و اتحادی که وجود دارد این تلاش ها همیشه با شکست مواجه شده است.

معاون استاندار کردستان گفت: ید واحده و در کنار هم بودن با شرایط و فشارهای خارجی امروز مهمترین ضرورت برای همه آحاد جامعه است.

وی اضافه کرد: باید با دید بلندتر و توجه به گرایش های فکری بهتری امر به معروف و نهی از منکر کرد تا موجب رضایتمندی مردم شود البته در این راه باید به فرهنگ مردم توجه و متناسب با فرهنگ هر جامعه عمل کرد.

خوش اقبال اظهار داشت: شهدا جان خود را فدا کردند تا نظام اسلامی شکل گیرد و ما مسئول شویم و امانتدار این مسئولیت باشیم و از آن سوء استفاده نکنیم.

وی افزود: انتقاد منصفانه و سازنده پذیرفتنی است اما باب شدن شایعه و تخریب در جامعه اسلامی شایسته نیست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز در این نشست گفت: امر به معروف این نیست که چون به این دولت انتقاداتی داریم و یا تفکرات یکسانی با آن نداریم همه خوبی های دولت را هم زیر سوال ببریم چون این بزرگترین منکر است.

محمود الله مرادی اظهار داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر نباید به محل تاخت و تاز جناح های سیاسی تبدیل شود و هیچ کس هم در این ستاد چنین چیزی را نمی پذیرد.

وی اضافه کرد: مسئولی که شبانه روز در حال تلاش برای حل مشکلات مردم است را نمی توان بدلیل اینکه با جریان سیاسی او هماهنگ نیستیم، تخریب کرد.

الله مرادی افزود: بارها گفته ایم با شادی مردم بویژه در نوروز مخالف نیستیم و هر گروهی هم بخواهد در این شرایط مردم را شاد کند یاری می دهیم اما برنامه ها در این زمینه با رعایت اصول اخلاقی و انقلابی باید همراه باشد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =