امر به معروف و نهی از منکر احساس مسئولیت افراد جامعه نسبت به همدیگر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری موج کردستان، حسین خوش‌اقبال ظهر امروز در مجمع روسا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کردستان در محل سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: امیدواریم خداوند به همه مسوولان توفیق دهد که خدمت‌گذار واقعی ملتی باشند که سزاوار بهترین خدمت‌ها هستند.

وی افزود: نقد نیاز است، اما نقد باید منصفانه و دور از تخریب باشد، اگر مسوولی مشکل دارد، باید به گونه‌ای نقد شود که دلسوزانه و برای اصلاح امور باشد.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: ملت ایران در ۲۲ بهمن امسال با حضور دشمن شکن خود نشان دادن بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب همچنان نسبت به امام، انقلاب و رهبرشان عشق می‌ورزند و یک لحظه از آرمان‌های امام و رهبری کوتاه نمی‌آیند.

خوش اقبال خاطر نشان کرد: مردم با وجود تمام مشکلات و محدودیت‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نشان دادن که حمایت از انقلاب، امام، رهبری و امنیت خط قرمز آنان است و به هیچ دشمنی اجازه نمی‌دهند از این خط قرمز عدول کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: اهداف امام راحل اصولی است که با آن حرکت می‌کنیم و به برکت آن امروز بعد از ۴۰ سال با افتخار پرچم جمهوری اسلامی در دنیا می‌درخشد و در هر نقطه از دنیا تصمیمی گرفته شود نظر رهبر ایران را مد نظر قرار می‌دهند.

خوش اقبال تاکید کرد: اگر هم مشکلی در کشور وجود دارد امیدواریم با تدبیر دولت و راهنمایی‌های رهبری از این گردنه سخت هم با پیروزی عبور و موجب یاس و ناامیدی دشمنان شویم.

وی ابراز داشت: در طول ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف دشمنان یک دست قیام کردند که این نظام را با شکست مواجه کنند، اما با همت ملت ایران و عنایت خداوند در مقاطع مختلف پیروز شدیم و امیدواریم در این مقطع حساس نیز بتوانیم با سربلندی بر هجمه‌های دشمنان را پشت سر بگذاریم.

خوش‌‌اقبال اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر کردن یعنی دستور دادن به کارهای خیر و نهی از منکر یعنی بازداشتن از کارهای ناپسند، و این دو عامل با توجه به شرایط زمان، سن اشخاص و غیره به شکل‌های مختلف انجام می‌گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ادامه دارد: ما به عنوان کسانی که این افتخار را پیدا کرده‌ایم که در این عرصه خدمت و فعالیت داشته باشیم باید با دید بلندتر و گرایش والاتری با روش‌های گوناگون به نحوی عمل کنیم که حرکت و تذکرمان موجب رضایتمندی مردم نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی باشد.

خوش‌اقبال افزود: امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه امری ضروری است که در صورت اجرا شدن آن می‌توان به توسعه و بالندگی جامعه امیدوار بود.

وی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر نظارت همگانی و احساس مسوولیت افراد جامعه نسبت به همدیگر است و این مهم باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و همه نسبت به هم احساس مسولیت داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: مصادیق امر به معروف و نهی از منکر زیاد هستند که البته باید به فرهنگ مردم توجه ویژه داشته و متناسب با فرهنگ و قومیت‌هایی و جامعه هر استانی باید توجه ویژه داشته باشیم و به نحوی عمل کنیم که اثرات آن را در جامعه شاهد باشیم.

خوش‌اقبال با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نباید به موضوع چند تار مو یک زن و یا ساز و آواز خلاصه کنیم، عنوان کرد: منکرهایی نظیر دزدی از بیت‌المال، حق‌الناس، کم‌کاری در نظام اداری و به نوعی مواردی از این دست منکرات بزرگی هستند که موجب سلب اعتماد از حکومت می‌شوند.

وی گفت: یکی از مشکلات جامعه این است که اعتماد جامعه نسبت به مسوولان کم شده  و اگر آسیب‌شناسی در این زمینه انجام گیرد، خواهیم دید که یکی از دلایل این عدم اعتماد و عدم اقبال عمومی این است که از بیت‌المال و حق‌الناس حراست نمی‌کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان برخورد مناسب با مردم را از دیگر نیازهای امروز برای ارتقای سطح اعتماد مردم نسبت به مسوولان و سیستم اداری دانست و گفت: به مسوولان ادارات تاکید کرده‌ام اگر اعتبار نداریم حداقل با اخلاق خوب و روی خوش با مردم برخورد کنیم و با این کار امیدآفرینی در مردم داشته باشیم تا مردم ما را از خود بدانند.

خوش‌اقبال تصریح کرد: پیامبر با اخلاق خوب دین اسلام را حاکم کردند، لذا ما نیز به عنوان کارگزاران نظام و کارکنان دولت باید از ایشان الگو بگیریم و تا جایی که می‌توانیم در راستای رفع مشکلات مردم قدم برداریم.

وی اظهار کرد: انضباط اداری و مالی را اگر درست انجام دهیم اعتماد مردم به نظام بیشتر خواهد شد در جایی که مسوولیت داریم از کسانی که به صورت صحیح و جهادی کار می‌کنند، باید قدردانی کنیم چرا که مملکت ما به مدیران جهادی نیاز دارد.

خوش‌اقبال با بیان اینکه شهدای گرانقدری برای انقلاب در جدال با گروهک‌های ضدانقلاب و در دفاع از حرمین شریفین به شهادت رسیده‌اند، افزود: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که نام شهدا برای آنها افتخار است، لذا در زمان مسوولیت باید به این موارد توجه داشته باشیم.

وی گفت: نام نیک رئوفی فرماندار قبل از انقلاب پاوه و استاندار آن زمان کردستان هنوز در اذهان مردم وجود دارد که می‌طلبد مسوولین ما هم چنین رفتاری داشته باشند تا مردم از آنها به نیکی نام ببرند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد: مسوولیت‌ها و مدیریت ماندگار نیست، اما آنچه می‌ماند خدمت به مردم و رضایت آنان است مردم نباید احساس کنند که فاصله بین مردم و مسوولین وجود دارد.

خوش‌اقبال همچنین سیاه‌نمایی را به ضرر نظام و مردم دانست و گفت: وی اظهار کرد: مردم سرمایه اصلی نظام جمهوری اسلامی هستند که در شرایط سخت هم ما را تنها نگذاشته‌اند، لذا مسوولین نیز باید در کنار مردم بوده و برای رفع مشکلات آنان همت و تلاش کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در پایان گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان ستادی زنده و پویاست و توانسته در بخش‌های مختلف اتفاقات خوبی را رقم بزند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 2 =