بررسی مصادیق معروف و منکر در استان سمنان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله سید محمد شاهچراغی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: توجه جدی و تبلیغ و ترویج ولایت پذیری، قرآن و مکتب و خدمت به مردم در جامعه بهترین معروف هاست.

آیت الله شاهچراغی بررسی بیشتر مصادیق معروف و منکر در استان سمنان را خواستار شد.

استاندار سمنان هم در این جلسه گفت: تقویت سرمایه های اجتماعی در شرایط کنونی جامعه به عنوان بزرگترین معروف در دستور کار قرار گیرد

علیرضا آشناگر گفت: بهبود شاخص ها در این حوزه می تواند بزرگترین معروف در استان سمنان باشد.

استاندار سمنان با تاکید بر رعایت قانون در جامعه گفت: قانون اساسی کشور به عنوان فصل الخطاب ، باید مورد احترام‌ تمام افراد قرار گرفته و به عنوان‌ معروف به آن‌ پرداخته شود.
آشناگر با بیان اینکه خطا در جوامع انسانی دور از ذهن نیست، گفت: اجرای اصول امر به معروف و نهی از‌ منکر می تواند این خطاها را کاهش دهد.

استاندار سمنان، به ظرفیت رسانه ها برای تقویت عمل به معروف و نهی از منکر اشاره و بیان‌ کرد: شفافیت در امور اداری و اقدامات در حوزه کاری تمام مسئولان باید به رسمیت شناخته شود،

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب استان سمنان هم در این جلسه حفظ نظام را از جمله معروفات مهم در جامعه دانست و گفت: مردم با حضور بی نظیر خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به این معروف جامه عمل پوشاندند.

آسیابی حضور مسئولان بین مردم و رفع مشکلات آنان را هم از معروفاتی عنوان کرد که باعث ایجاد نشاط اجتماعی و اعتماد عمومی میشود.

تهیه فهرستی از معروف و منکرهای موجود در استان با همکاری دستگاه های اجرایی و همچنین بررسی معضلات اجتماعی جامعه و بازنگری در خصوص سیاست های رسیدگی به آنها از مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان بود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =