کم توجهی به امر به معروف و نهی از منکر باعث می شود جوان از چشم خدا بیفتد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ذاکرنیوز از خرم‌آباد، آیت‌الله کاظم صدیقی عصر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه «رویش ماندگار» که در بیت نماینده ولی‌فقیه در لرستان برگزار شد، قدرت‌طلبی را یک افت برشمرد و گفت: یکی از عوامل بروز فتنه نیز همین قدرت‌طلبی بود.

وی جوان را موتور محرکه جامعه دانست و افزود: سه چیز باعث می‌شود جوان از چشم خدا بیفتد؛ یکی از آنها کم توجهی به امر به معروف و نهی از منکر و بی دینی است.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: وجود فساد در جامعه حساسیت جوان را بر می‌انگیزد و باندبازی‌ها نیز همین مشکلات را به دنبال دارد، بنابراین این‌ها آفت بوده و باید برطرف شود.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: در سایه امر به معروف و نهی از منکر باید مشکلات را برطرف نمود و مسؤولان باید با برنامه‌ریزی در این مسیر جوان را در مسیر درست قرار دهند.

آیت‌الله صدیقی ازدواج به موقع را از عوامل جلوگیری از بروز گناه در جوانان برشمرد و عنوان کرد: جوانی که کار ندارد از چشم خدا خواهد افتاد و خدا نکند تولید در کشور از بین رفته و کارآفرینان ما مایوس شده و سرمایه ها را از کشور خارج کنند تا خیل جوانان بیکار را شاهد باشیم.

وی در ارتباط با وضعیت لرستان نیز بیان کرد: لرستان از استان‌های به تمام معنا ولایت مدار است و هیچ روزنه و رخنه‌ای در مجموعه استان وجود ندارد؛ با وجود این ظرفیت‌ها، لرستان در زمینه بیکاری و آسیب‌های اجتماعی وضعیت خوبی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =