ترویج امر به معروف و نهی از منکر جامعه را سالم نگه می‌دارد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر گفت: ترویج سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر جامعه را از بدی ها و زشتی ها سالم نگه می‌دارد.
مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های این هفته ایرانشهر احساس مسئولیت در مقابل رفتار دیگران را ضروری دانست و افزود: در سایه امر به معروف و نهی از منکر می توان شاهد جامعه ای سالم بود.
وی با اشاره به لزوم توجه به اصل قناعت و درست مصرف کردن، بیان کرد: اسراف و چشم و هم‌چشمی زندگی‌ها را به نابودی می کشاند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ادامه داد:متاسفانه هم‌اینک شاهد افزایش این موضوع در زندگی نسل جوان هستیم که به دور از سبک زندگی اسلامی است.
وی همچنین از خدمات ۱۸ ساله آیت الله سلیمانی تشکر کرد و افزود: ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان نقش مهمی در وحدت و همدلی بین مردم داشتند.
**امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش هم با بیان اینکه بارش های رحمت الهی بر مردم این سرزمین نازل شده گفت: همه ما باید شکرگذار نعمت های پروردگار باشیم.
مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های این هفته نماز جمعه خاش بر اهمیت توجه به نیازمندان و یاری رساندن به مستمندان تاکید کرد و افزود: با دادن صدقه و خیرات و زکات خود را از بلایا دور کنیم.
وی اظهار داشت: وقوع جنگ و اختلاف میان کشورهای مسلمان و نیز همسایه ها از توطئه های دشمنان بوده که می خواهند با نا امن کردن منطقه به اهداف شوم شان برسند

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =