توجه به امر به معروف و نهی از منکر ضرورت جامعه

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج  از استان چهارمحال و بختیاری؛ کارگاه آموزشی اجزاء هشت‌گانه شورای امر به معروف و نهی از منکر حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان بروجن در سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم  حجت الاسلام والمسلمین دهقانی در این مراسم با اشاره به ضرورت اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: ترک واجب الهی آثار سوء بسیاری در جامعه دارد که بالا رفتن قیمت ها ی کالا در جامعه را یکی از آثار آن عنوان کرد.

مسؤل نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجن تصریح کرد: در شرایط کنونی باید به یکی دیگر از معروفات که دست گیری از قشر ضعیف جامعه، که بواسطه گرانی، بالا رفتن قیمتها و فشار اقتصادی دچار مشکل شده اند توجه ویژه نمود.

دادستان شهرستان بروجن با تاکید بر حمایت قانون از آمران به معروف و ناهیان از منکر عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از وظایف الهی است که در قانون نیز به حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر توجه شده است.

جاوری با اشاره به تعریف معروف و منکر از دیدگاه قانون، گفت: اولین قدم در اجرای قانون امر به  معروف و نهی از منکر آن است که این مهم به خوبی شناخته شود و آمران به معروف و ناهیان از منکر به شرایط آن آگاهی داشته باشند.

دادستان بروجن به ماده ۳ قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و بیان کرد: اقدام به امر به معروف و نهی از منکر در خصوص اعمال و رفتاری است که علنی بوده و بدون تجسس مشخص شود

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =