«آتش به اختیار» ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در دیدار مسئولان کانون‌های فرهنگی امام رضا (ع) سراسر کشور که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: امروز شعار حقوق بشر غرب گوش فلک را کر کرده، اما دروغی بزرگ است. دشمن می‌خواهد با شبهه علمی و یا شهوت عملی ما را از میدان عبودیت و دفاع از ارزش‌ها خارج کند.

وی افزود: «آتش به اختیاری» که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است. «آتش به اختیار» یعنی ای مردم اجازه ندهید در حضور شما خلاف امر خدا و ارزش‌ها انجام شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما باید در زمانه مؤثر باشیم نه متأثر، ملت ایران در این ۴۰ سال نشان دادند که می‌توانند تاریخ را رقم بزنند و تحت تأثیر اراده قدرت‌ها قرار نگیرند. اگر زمانه با انسان نساخت زمانه را باید ساخت، امام عسیدالی‌قدر ما، شهدای بزرگوار و جانبازان سرافراز افرادی بودند که تاریخ‌ساز شدند.

وی گفت: یک انسان متدین باید در جامعه مؤثر باشد نه متأثر و در فرهنگ اسلامی، فرهنگ «کُلُکُّم راعٍ و کُلُکُّم مَسؤولٌ» است، انسان نسبت به دیگران مسئولیت دارد و مورد سوال قرار می‌گیرد، گسترش خوبی‌ها و نهی از بدی‌ها و زشتی‌ها رسالتی بر دوش تمام متدینین است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نام مبارک امام رضا (ع) محوری است که اعضا کانون‌های فرهنگی امام رضا (ع) را گردهم جمع کرده است، ابتدا خودسازی و سپس جامعه‌سازی قرآنی رسالتی بر دوش اعضا کانون‌های فرهنگی امام رضا (ع) است.

حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: قیمت زیارت به قیمت معرفت انسان است و قرآن کریم در مباحث مهمی همچون تغییر قبله، ولایت امیرالمومنین (ع) و تبلیغات دینی از واژه خشیت استفاده کرده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 19 =