مقاومت رئیس جمهور در برابر ابلاغ قانون امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری آنا، آیت‌الله کاظم صدیقی پیش‌‌ازظهر امروز در ششمین همایش شوراهای امر به معروف نهادها و مراکز مختلف کشور که در سازمان تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر به درستی در جامعه عملیاتی شود، رانت‌خوار نخواهیم داشت و دیگر کسی جرئت نمی‌کند با احکام صریح قرآن کریم مقابله کند و یا اینکه برخی به‌جای حمایت از شبکه‌های داخلی به تقویت شبکه‌های خارجی بپردازند.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای که در برابر منکرات خاموش و ساکت باشد، مبتلا می‌شود، افزود: اگر به قوانین الهی پایبند نشویم افرادی بر ما مسلط خواهند شد که نسبت به هیچ‌کس هیچ مسئولیتی را نخواهند پذیرفت و به هیچ فردی احترام نخواهند گذاشت.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور از اولویت‌ها و برنامه‌های جدید این ستاد خبر داد و گفت: در دوره جدید به‌دنبال فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستیم و یکی از موضوعات مهم در این خصوص، قبح قانون‌شکنی است. باید قبح قانون‌شکنی عمومی شود و کسی جرئت نکند مقابل قانون بایستد. رئیس جمهور نباید در برابر قانون بایستد. متأسفانه تا به‌حال قانون امر به معروف و نهی از منکر از سوی رئیس جمهور ابلاغ نشده است.

وی یادآور شد: اگر قانون اعتباری نداشته باشد، فضای سالمی در کشور حاکم نمی‌شود. ما باید به‌دنبال فضاسازی سالم جامعه برویم و مسئولان باید به قانون تن بدهند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 11 =