حل شدن مشکلات جامعه در گرو امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، محمد حسین چهکندی بزرگترین منکر را رژیم طاغوت دانست و گفت: امام راحل حرکت و حمله خود را به طاغوت زمان آغاز کرد و همانگونه که آغاز این انقلاب با امربه معروف و نهی از منکر بوده باید بقای آن هم با این مهم باشد.

وی افزود: اگر بخواهیم منویات امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدا زنده بماند باید ادامه حکومت اسلامی و این انقلاب هم با امر به معروف و نهی از منکر ادامه یابد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی تاکید کرد: اگر این فرهنگ در کشور پیاده شود که مردم امر به معروف و نهی از منکر را در زندگی خود جاری و ساری کنند بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل و فصل و دیگر تکرار نمی‌شود.

چهکندی ادامه داد: انسان باید در زندگی مطالبه‌گر باشد و برای آن منافعی که مدنظر دارد تلاش کرده و با امر به معروف و نهی از منکر برای مطالبه‌گری انجام وظیفه کند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر، گفت: بر این باوریم که اگر به احکام نورانی اسلام عمل کنیم، با این فرضیه می‌توانیم به همه جا برسیم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی از فراخوان همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خبر داد و گفت: علاقه مندان می‌توانند جهت ثبت نام با داشتن ۲ قطعه عکس و کپی شناسنامه و کارت ملی به آدرس خیابان شهید مطهری ۱۴ مراجعه نمایند.

چهکندی تاکید کرد: تمامی افراد از حوزه‌های مختلف از جمله سمن‌ها، مساجد، ادارات می‌توانند شرکت کنند.

وی در پایان افزود: حضرت علی (ع) فرمودند که امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید زیرا در این صورت افراد نادرست بر شما مسلط می‌گردند آنگاه دعا می‌کنید و دعاهایتان مستجاب نمی‌شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 10 =