ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مشکلات جامعه را حل می‌کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از خراسان‌جنوبی، محمد حسین چهکندی، جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی، روز گذشته، ۱۹ اسفند، در جمع خبرنگاران بزرگترین منکر را رژیم طاغوت دانست و گفت: امام راحل حرکت و حمله خود را به طاغوت زمان آغاز کرد و همانگونه که آغاز این انقلاب با امربه معروف و نهی از منکر بوده باید بقای آن نیز با این مهم باشد.

وی افزود: اگر بخواهیم منویات امام راحل، رهبر معظم انقلاب و شهدا زنده بماند، باید ادامه حکومت اسلامی و این انقلاب نیز با امر به معروف و نهی از منکر ادامه یابد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر این فرهنگ در کشور پیاده شود که مردم امر به معروف و نهی از منکر را در زندگی خود جاری کنند، بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه حل می‌شود و دیگر تکرار نمی‌شود.

چهکندی ادامه داد: انسان باید در زندگی مطالبه‌گر باشد و برای آن منافعی که مدنظر دارد تلاش کرده و با امر به معروف و نهی از منکر برای مطالبه‌گری انجام وظیفه کند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: بر این باوریم که اگر به احکام نورانی اسلام عمل کنیم، با این فرضیه می‌توانیم به تمام آرمان‌ها و آرزوهای خود برسیم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی بیان کرد: حضرت علی(ع) فرمودند که امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید زیرا در این صورت افراد نادرست بر شما مسلط می‌شوند آنگاه دعا می‌کنید و دعاهایتان مستجاب نمی‌شود.

چهکندی از فراخوان همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خبر داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام با داشتن دو قطعه عکس و کپی شناسنامه و کارت ملی به نشانی خیابان شهید مطهری ۱۴ مراجعه کنند.

وی یادآور شد: تمامی افراد از حوزه‌های مختلف از جمله سمن‌ها، مساجد و ادارات می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =