رئیس شورای امر به معروف دانشگاه علوم پزشکی بیرجند منصوب شد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، در نشست مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با شورای امر به معروف دانشگاه علوم پزشکی حکم رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعطا شد.

در این نشست علاوه بر بررسی کلیات موضوع امر به معروف و نهی از منکر و ضرورت ارتقای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، حاضرین در جلسه در خصوص ضرورت فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و لزوم فرهنگ‌سازی آن تاکید کردند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی اظهار داشت: در جامعه‌ای که مردم امر به ‌معروف و نهی از منکر را فراموش کنند از جهت فرهنگی مردم نسبت به امور ارزشی، بیگانه و جاهل می‌شوند.

سردار «علی قاسمی» تصریح کرد: اگر امر به ‌معروف فراموش شود به‌ تدریج ممکن است ضد ارزش‌ها را ارزش و ارزش‌ها را ضد ارزش به‌حساب آورند و مورد هنجارها و ناهنجاری‌ها کاملاً بی‌خیال و غیر حساس می شوند.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: در شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی بادی معروفات و منکرات برجسته مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام « مهدی عبدالرزاق نژاد» دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: باید با نگاهی جدید و برنامه های نوین عقب افتادگی موجود در فرایند امر به معروف و نهی از منکر را جبران کرد.

وی با تاکید بر ظرفیت اساتید به ویژه اساتید گروه معارف، گفت: فعال کردن ظرفیت های موجود در اساتید و بویژه کلاسهای گروه معارف می تواند کمک شایانی به ایجاد گفتمان امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه باشد.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد تصریح کرد: برخورد سلیقه ای و موازی کاری با فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید جای خود را به همفکری و در پیش گرفتن یک روش منطقی و عقلانی بدهد.

وی راه اندازی دبیرخانه فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را بسیار مهم عنوان کرد.

در پایان «محمد دهقانی فیروزآبادی» در حکمی از سوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند منصوب شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =