برگزاری دومین گردهمایی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سرپرست معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی در این همایش با اشاره به اهمیت این فریضه الهی گفت: این وظیفه دینی بر عهده همه افرادی که شرایط آن را دارند گذاشته شده است.

حسن جعفری ایجاد گفتمان جذاب در حوزه دین و پاسخ به شبهات افراد بویژه جوانان، خنثی سازی تحرکات دین ستیزی با حضور پر رنگ در فضای مجازی، ترویج مزایای امر به معروف و نهی از منکر با تمامی امکانات، تاکید بر گسترش و ترویج تذکر، فرهنگ سازی از طریق رسانه ها، با ساخت فیلم و مصاحبه های مرتبط، بهره گیری ظرفیت سمن ها با آموزش، برنامه ریزی و هدفگذاری و رفع اختلافات و نواقص با هم افزایی داخلی را از مهمترین موضوعات در اجرای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد.

وی همچنین با اشاره به هجمه های سنگین دشمن در حوزه های مختلف مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی افزود: امروز شرایط کشور مانند جنگ تحمیلی است و دشمن، ما را با تمامی ابزار و امکانات احاطه کرده است و ما باید در همه حوزه ها برای مقابله با نقشه های شوم و خائنانه دشمن آمادگی کامل داشته باشیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی هم به فعالیت های این ستاد در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: سامانه طلایه داران معروف برای اقدام عملی در زدودن منکرات و ترویج معروف ها است که در این سامانه تاکنون ۷ هزار و ۸۰۰ نفر نام نویسی کرده اند که پس از گزینش، استعلام و آموزش این افراد، به آنان کارت فعالیت در این حوزه داده می شود.

سید عبدالله ارجایی با بیان اینکه ۵۶۰ هزار تذکر لسانی در ۹ ماهه نخست امسال از طریق طلایه داران معروف در استان انجام شده است افزود: از این تعداد تذکر لسانی فقط هزار و ۲۶ مورد منجر به مقاومت مردمی شده است که کمتر از ۲ دهم درصد بوده است.

وی ادامه داد: از ۲۶ اسفند تا ۱۶ فروردین ۹۸ نیز بیش از هزار طلایه دار معروف در محدوده حرم مطهر رضوی اقدام به اجرای این امر خداپسندانه خواهند کرد.

گزارشی از دبیران امر به معروف و نهی از منکر ۵ دستگاه و قدردانی از برترین های جشنواره مفلحون و الگوهای برتر امر به معروف و نهی از منکر اداره های استان از دیگر برنامه های این همایش بود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =