امر به معروف مسئولان باید با جذب حداکثری صورت گیرد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف مهدی چمران، قائم مقام جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی (جمنا) و رئیس شورای شهر چهارم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  احزاب و تشکل‌هایگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن استقبال از پویش مردمی «از ما شروع کنید» که از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای آغاز شده است، گفت: مسلما این حرکت به عنوان امری که مورد توجه پیامبر اعظم اسلام و پیروان راستینش بوده، بایستی در جامعه گسترش یابد.

وی ادامه داد: همانگونه که پیامبر این امر را برای خود و اطرافیانشان ضروری می‌دانستند، مسئولان حکومت اسلامی ایران نیز باید در امر به معروف و نهی از منکر پیش قدم باشند.

وی افزود: بحثی که این جا مطرح است امر به معروف مسئولان باید با جذب حداکثری صورت گیرد. به این معنا که مردم در امر به معروف و نهی از منکر مسئولان رکن اصلی را شکل می‌دهند و با حضور آنهاست که این اقدام رنگ و بوی مردمی و موثری پیدا می‌کند.

عضو شورای مرکزی جمنا همچنین خاطرنشان کرد: با تذکر و نظارت مردم بر مسئولان و نقد اقدامات و عملکرد‌ها بهبود کار و خدمت رسانی حاصل می‌شود و سخت‌ترین کار‌ها با همراهی مردم به راحتی انجام می‌شوند. در شرایط کنونی کشور چنین فعالیت‌هایی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان و افزایش همدلی و همزبانی مردم و مسئولان اهمیت راهبردی و فوق العاده‌ای دارد.

چمران در پایان خاطرنشان کرد: پویش‌هایی، چون نقد مسئولان و امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فراگیر شوند و جامعیت پیدا کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =