فراموشی امر به معروف و نهی از منکر یکی از عوامل اختلاس است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از لنجان، حجت‌الاسلام قاسم باقریان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زرین‌شهر اظهار کرد: امروز دشمنان از وحدت و همدلی کشورمان هراس دارند و برای رسیدن به منافع خود از هر اقدام وحشیانه و بی‌شرمانه بهره می‌برند.

امام جمعه زرین‌شهر با بیان اینکه مشکلات کشور را نباید به گردن هم بیندازیم، خاطرنشان کرد: چنین اقداماتی تنه  دودستگی و تفرقه را در جامعه بیشتر می‌کند و فراموش نکنیم که تنها دشمن است که از اختلاف و نزاع داخلی در کشور بهره می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری باید مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: هر سوژه و مطلبی هرچند کم‌ارزش می‌تواند با همراهی دشمنان خارجی و داخلی و حتی برخی افراد غافل تبدیل به یک دوگانگی و عامل تفرقه و اختلاف در کشور شود.

باقریان با بیان این مطلب که وحدت و همدلی تنها رمز پیروزی بر مشکلات است، یادآور شد: مسؤولان امر برای توجه به تذکرات رهبر معظم انقلاب باید از هم سبقت بگیرند چراکه دشمنان با تمام امکانات به جنگ مردم کشورمان آمده‌اند و ماهم با تمام امکانات باید به جنگ آن‌ها برویم.

خطیب نماز جمعه زرین‌شهر ضمن ابراز نگرانی از کمرنگ شدن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد: یکی از دلایلی که دزدها و اختلاس‌ها به وجود می‌آید ترک امربه‌معروف و نهی از منکر است؛ اگر همه خودمان را موظف بدانیم که سالم زندگی کنیم و در برابر خطاهای دیگران در حیطه کار خود بی‌تفاوت نباشیم، این مشکلات دیگر به وجود نمی‌آید.

وی بی‌توجهی به تقوای فردی را از دیگر عوامل پیدایش فساد در جامعه برشمرد و اظهار کرد: رعایت تقوا در زمینه‌های فردی، خانوادگی، گروهی و سیاسی می‌تواند خیلی از بداخلاقی‌ها و معضلات اخلاقی را حل کند و فراموش نکنیم که تقوا  اگر در جامعه نهادینه شود، آفت چاپلوسی از بین خواهد رفت و همه به خاطر خدا و دفاع از حق  تلاش خواهند کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =