حجت الاسلام ابوترابی فرد رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران شد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد، به سمت رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران منصوب شد.

وی عصر امروز در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران که به دبیری سردار یزدی برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: مهمترین وظیفه نظام اسلامی امر به معروف و نهی از منکر است و تمام رسالت نظام در این حوزه تعریف می‌شود.

ابوترابی فرد در ادامه با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تمام دستگاه‌ها است، گفت: اگر با تلاش ما دستگاه‌ها به وظایف خود خوب عمل کنند، این بهترین کار است و با همین نگاه باید نیروی انتظامی در اجرای مأموریت‌های خود حمایت شود.

وی با اشاره به اینکه نباید به این جلسات نگاه تشریفاتی وجود داشته باشد، افزود: باید حرکت و عمل ما برای جامعه نمود داشته باشد و با توجه به ضرورت احیای این فریضه الهی افزایش ایمان و اخلاق در جامعه از راهکار‌های تحقق و احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از واجبات الهی دانست و افزود: از آموزه‌های قطعی دین و قرآن موضوع امر به معروف و نهی از منکر است و خداوند متعال در توصیف اهل ایمان می‌فرماید اهل ایمان زنان و مردان مؤمن اولیای یکدیگر هستند و آسیب‌ها و تهدیدات آن‌ها مشترک است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن، اظهار داشت: در برخی از آیات قران خداوند می‌گوید اهل ایمان یک نفس هستند بنا بر این همانطور که منافع خود را می‌خواهند، نگران سایر افراد نیز هستند لذا چون این نگرانی را دارند، در نتیجه یامرون بما المعروف آن‌ها را به سوی خوبی‌ها دعوت می‌کند.

گفتنی است که در این جلسه حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد، با حفظ سمت رئیس شورای فرهنگ عمومی به سمت رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران منصوب شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =