«اعتکاف» فرصت مناسبی برای انس با معبود و از بهترین معروف هاست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اشاره به آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران گفت: به حول و قوه الهی و علی رغم همه توطئه دشمنان، از جمله جنگ تحمیلی، تحریم‌های ظالمانه، ایران اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را سپری و وارد دهه پنجم انقلاب خود شد. فرماندار با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص «گام دوم انقلاب» گفت: این بیانیه که حاوی نکات بسیار راهبردی و مهم در اداره امور است و وظایف و تکالیف مسئولان، نخبگان دانشگاهیان و عموم مردم را مشخص کرده است و به عنوان یک سند و چراغ راه باید مورد توجه همگان قرار گرفته و به عنوان چشم انداز حرکت آینده نظام جمهوری اسلامی ایران همواره در اولویت کاری مردم و مسئولان قرار بگیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: به فرموده‌ی رهبر معظم انقلاب «هدف دشمنان از جنگ اقتصادی، ایجاد نارضایتی و تبدیل آن به جنگ داخلی است.»،‌ و مردم ما ثابت کردند علی رغم همه مشکلات، تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند پشت انقلاب را خالی کنند و دولت هم تمام تلاش خود را برای کاهش مشکلات اقتصادی مردم به کار بسته است.

 علیرضا بصیری با اشاره به ولادت حضرت علی(ع) و آغاز ایام البیض تصریح کرد:‌ «اعتکاف» از برکات و دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی است و فرصت مناسبی برای انس با معبود و جلای روح و روان است و از بهترین معروف هاست.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن شب چهارشنبه‌ی آخر سال، اظهار کرد: این موضوع یکی از سنت های ایرانیان از قبل بوده و متاسفانه بدلیل بعضی از رفتارها همه ساله مخاطراتی را برای مردم ایجاد میکند، لیکن، باید سعی شود به منظور بالابردن شور و نشاط اجتماعی، برنامه‌هایی در چارچوب موازین اسلامی و اجتماعی در نظر گرفته شود تا خدایی ناکرده شاهد عواقب و مخاطراتی برای مردم بویژه جوانان نباشیم.

علیرضا بصیری همچنین خطرات ناشی از بی احتیاطی توسط عده‌ای محدود در شب چهارشنبه آخر سال را نیز خاطرنشان کرد و افزود: دستگاه‌های فرهنگی با آموزش‌های صحیح  و لازم به نوجوانان و جوانان، نگذارند که این شب به یک عمر خاطره تلخ  تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =