لزوم ترویج فرهنگ امر به معروف بین اقشار مختلف جامعه

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تابناک حجت الاسلام و المسلمین «سیدمحمدجواد آیت‌الهی» در خطبه‌های این هفته ۱۶ فرودین ماه نماز جمعه یزد، با بیان این‌که انسان‌های مومن نباید در برابر گناهکاران ساکت بنشینند، اظهار کرد: دشمنان دین اسلام به دنبال رایج کردن انواع گناه بین اقشار مختلف جامعه هستند.
وی دهن کجی به ارزش‌های الهی و خون شهدا را از جمله توطئه‌های شوم استکبار جهانی علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: تمام آحاد جامعه در برابر فساد اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی موجود مسئول هستند.

امام جمعه موقت یزد در ادامه خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران استانی و ملی، گفت: مسئولان باید سعی کنند با تدوین برنامه‌های منسجم فرهنگی و آموزشی دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را بیش از پیش در جامعه نهادینه کنند.

آیت‌الهی با بیان این که حراست از ارزش‌های دینی و مذهبی یکی از مهمترین رسالت مسئولان و البته اقشار جامعه است، تصریح کرد: وجود عناصر دینی و فرهنگی متعدد نقش مهمی در معرفی شهر یزد به عنوان شهر میراث جهانی داشته است.

وی ضمن انتقاد به عدم رعایت شئونات اسلامی لازم توسط مسافران نوروزی در زمان بازدید از مسجد جامع یزد، تأکید کرد: مسئولان میراث فرهنگی و مدیریت گردشگری استان حفظ شأن اماکن مذهبی دارالعباده را در دستور کار ویژه خود قرار دهند.

امام جمعه موقت یزد در پایان سخنان خود با بیان این که توسعه فرهنگی و اجتماعی استان مستلزم وحدت و همبستگی تمام مردم است، خاطرنشان کرد: ترویج دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر جامعه اسلامی را در برابر توطئه های شوم فرهنگی دشمنان دین بیمه می‌کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =