آموزش مفاهیم دینی به کودکان، نیازمند یک راهبرد است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی شکری در دیدار ظهر شنبه خود با خدابخشی مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در شاهرود با بیان اینکه آموزش مفاهیم دینی به کودکان نیازمند یک راهبرد اصولی است، ابراز داشت: باید همدلی ویژه‌ای در این زمینه در بین مسئولان به خصوص مسئولان نهادهای فرهنگی چون آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و … وجود داشته باشد.

وی ترویج نماز، فرهنگ حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر در حوزه کودکان و نوجوانان نیازمند به آموزش و آگاه‌سازی است، افزود: باید در راستای الگوسازی برای نسل جوان جامعه بیش از گذشته بکوشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین گفت: هم‌گرایی در راهبرد آموزش مفاهیم دینی به کودکان می‌تواند با ایجاد یک شورای غیر رسمی و با تعامل بیشتر کانون پرورش فکری و سایر نهادها مانند آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، نهاد کتابخانه ها، ارشاد اسلامی و … صورت گیرد.

شکری با بیان اینکه کودکان آزادانه و بدون اجبار عضو کانون پرورش فکری می‌شوند و با اشتیاق در برنامه‌ها حضور می‌یابند و این یک ویژگی بارز در کانون است، تاکید کرد: باید از این ظرفیت عظیم در راستای تربیت نسلی صالح استفاده کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان نیز در سخنانی کوتاه با اشاره به تمایز آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری، گفت: آموزش غیر رسمی و انتقال غیر مستقیم مفاهیم و پیام‌های تربیتی به مخاطبان کودک و نوجوان مهمترین تمایز این دو نهاد است.

نبی الله خدابخشی افزود: مربیان در مراکز فرهنگی‌هنری کانون با اجرای فعالیت‌های دینی و اسلامی اعضای کودک و نوجوان را به‌صورت غیر مستقیم در قالب قصه‌گویی، روخوانی و معرفی کتاب، نمایش فیلم و…، با احکام اسلامی و مفاهیم قرآن آشنا می‌کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سیزده =