اصل امر به معروف در حکومت اسلامی، تذکر به مسئولان است

سلیمان مهدوی، رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس امروز، ۲۶ فروردین‌ماه در مراسم اعطای حکم امام جماعت مسجد سید امام شیراز به عنوان رئیس شورای امر به معروف آن محله در رابطه با وضعیت کنونی جامعه نیز گفت: باید به پیشینه خود نگاه کنیم، به این معنی که بدحجابی که اکنون در جامعه مشاهده می‌شود، یک شیب تقریبا ۳۵ ساله را طی کرده تا به اینجا رسیده است.
وی ذکر این نکته که امر به معروف و نهی از منکر فقط حجاب نیست، گفت: حضرت زهرا(س) می‌فرمایند فساد را جمع کنید حجاب اصلاح می‌شود. به این معنی که اگر لقمه حلال ارتزاق شود حجاب اصلاح می‌شود لذا امر به معروف و نهی از منکر را در یک بد حجابی خلاصه نکنیم.
مهدوی همچنین درباره امر به معروف و نهی از منکر مسئولان گفت: گاهی اوقات فکر می‌کنیم که امر به معروف و نهی از منکر به این معنی است که باید فقط به یکدیگر تذکر دهیم. اما اینگونه نیست، اصل امر به معروف و نهی از منکر در حکومت اسلامی، تذکر به مسئولان است.
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس با تأکید بر اینکه ضامن اصلاح مسئولان، مردم هستند، گفت: می‌توانیم مسئولان را اصلاح کنیم. با همین زبان امر به معروف و نهی از منکر کنید، احترام و حرمت را رعایت کنید، زبان لین هم داشته باشید، مطالبه‌گری هم داشته باشید.
وی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر مانند یک مؤذن است که اذان می‌گوید و مردم را دعوت به نماز می‌کند. هر شخص که اهل نماز باشد، می‌آید. کار ستاد هم اذان گفتن است، به این معنی که مردم را به انجام این فریضه الهی که فراموش شده است دعوت می‌کند.
مهدوی با تأکید بر اینکه خودسازی، دگرسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی با اجرای امر به معروف و نهی از منکر به دست خواهد آمد، گفت: بدون امر به معروف و نهی از منکر هیچ جامعه اسلامی شکل نخواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 16 =