ضعف نظارت یک درد اجتماعی است

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز شنبه در دیدار مدیرکل بازرسی استان افزود: ضعف نظارت ها تا جایی پیش رفته که گاهی نیروی نظارتی تحت تاثیر محیطی قرار می گیرد که باید آن را نظارت کند و این بسیار عجیب است.
وی بیان کرد: ما برای سازمان بازرسی و دیگر دستگاه های نظارتی در زوایای مختلف جامعه بسیار ارزش قائل هستیم.
امام جمعه بیرجند گفت: امیدواریم سیستم سازمان بازرسی به موقع، جامع و فعال عمل کند و با اقدامات به موقع این سازمان هم منافع جامعه حفظ می شود و هم مسئولان مربوطه در هر جایگاهی که قرار دارند و سرمایه کشور به حساب می آیند، حفظ می شوند.
وی یادآور شد: جایگاه سازمان بازرسی، جایگاهی است که اگر دقیق و به موقع عمل کند برای کشور بسیار مفید خواهد بود و نوعی از امر به معروف و نهی از منکر به حساب می آید.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: ما به صورت طبیعی و براساس جنبه های انسانی و تکالیف دینی و الهی خود را موظف می دانیم تا جایی که از دستمان بر می آید نیروهای نظارتی را کمک کنیم.
وی با بیان اینکه مدیریت کشور دچار ضعف مدیریت شده است گفت: البته هنوز افراد متعهد و با ایمانی وجود دارند که نسبت به وظیفه و مسئولیتی که بر عهده آنها گذاشته شده احساس مسئولیت می کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: درددل های مردم بسیار زیاد است و گزارش هایی به دفتر می شود که برخی افراد منابع طبیعی را مورد غارت قرار داده اند اما مسئولان بی توجه هستند، لذا با امکانات امروز که انفجار اطلاعات است چطور می شود برخی دچار تخلف شوند و مسئولان متوجه نشوند.
وی اظهار داشت: از طرفی دیگر گزارش های انبوهی وجود دارد که افرادی با اینکه دارای سندهای ۴۰ تا ۵۰ ساله هستند و سابقه کار آنها نیز مشخص است اما برخی دستگاه ها در امورشان دخالت می کنند که البته صحبت هایی با دستگاه های مربوط صورت گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه باید از فرصت جمهوری اسلامی ایران برای نجات بشر استفاده کنیم گفت: باید جلوی آن دسته از افرادی که قصد سوءاستفاده دارند را گرفت و با آن افرادی که صادقانه حرف می زنند همکاری خوبی به عمل آید، بنابراین اگر در خصوص چنین مواردی پیشگیری به عمل آید جلوی ضایع شدن حقوق مردم گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفده =