عملکرد مسئولان بهترین امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس، سلیمان مهدوی در جلسه شورای اداری شهرستان قیروکارزین، با بیان اینکه عظمت جهاد در درگاه الهی جایگاه والایی دارد اظهار داشت: امام علی (ع ) در حدیثی حتی جهاد در راه خدا را در برابر امر به معروف و نهی از منکر به مانند رطوبت دهان در برابر دریای عمیق و پهناور دانسته است .

وی با بیان اینکه کسی که امر به معروف و نهی از منکر انجام می دهد باید شجاع باشد و شجاعانه حرف بزند، گفت: این فریضتین با اصل شجاعت عجین شده است. امام خمینی (ره) فرمودند اگر کسی از  امر به معروف و نهی از منکر کردن بترسد و حرف نزند شرک خفی بر او مترتب است .
مهدوی خاطرنشان کرد: تاکنون شورای امر به معروف و نهی از منکر ادرات به آن شکلی که باید راه اندازی نشده، در حالی که در قانون شعار همه نهاد ها بوده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس ادامه داد: در ماده ۱۰ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، همه نهادها مکلفند شرایط اقامه امر به معروف و نهی از منکر و بالا بردن سطح آگاهی های عمومی را در این خصوص از طریق آموزش و اطلاع رسانی فراهم کنند. ادارات و سازمان ها مکلف شده اند با استفاده از منابع دستگاه برای آگاه سازی و اطلاع رسانی شرایط اقامه امر به معروف و نهی از منکر را فراهم کنند.
مهدوی خطاب به اعضای شورای اداری شهرستان قیروکارزین گفت: شما در این شهرستان حاکمیت ۷۲ هزار نفر را بر عهده دارید و از حقوق مردم و بیت المال باید دفاع کنید و باید شرایط را برای دین مردم مهیا و ساری و جاری کنید .
وی ادامه داد: خداوند امکان هدایت مردم و امر به معروف و نهی از منکر عملی را به شما داده پس باید طوری حرکت کنید که مردم از شما الگو بگیرند چرا که شما امکان تأثیرگذاری دارید و این لطفی است که خداوند به شما داده است .
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارسبا اشاره به حدیثی از امام محمد باقر(ع)، که فرموده ” امر به معروف و نهی از منکر قوام بخش تمام فرائض است” گفت: هر چه در این ۴۰ سال از انقلاب اسلامی خطا رفتیم به دلیل کوتاه آمدن از حق خودمان بوده است .
مهدوی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر تاثیر تأخیری دارد، ادامه داد: مگر هرچه خداوند به ما دستور داده به آن عمل کردیم، توقع داریم یک نفر تذکر ما را بپذیرد و به آن عمل کند. تاثیر قیام امام حسین (ع) را بعد از ۱۴۰۰ سال امروز در اربعین حسینی می توان مشاهده نمود .
وی در خصوص چگونگی انجام فریضتین، با تاکید براینکه باید آیینه وار عمل کرد، گفت: هنر نقش مهمی در فرآیند گفتمان سازی و باورسازی امر به معروف نهی از منکر دارد که از زبان قوی تر است؛ هنر تأثیرگذار بر ذهن، مؤثر و تغییر اولویت ها را مشخص می کند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارسخاطرنشان کرد: بهترین روش فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر از طریق هنر است و هنری را مقدس می دانیم که حق را به جایگاه حق و ناحق را به جایگاه ناحق برساند .
در این جلسه، سرهنگ دوم پاسدار علی‌اکبر تقیان به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قیروکارزین منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =