تاکید امام جمعه کیش بر پایش فضای مجازی

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، امام جمعه کیش در نخستین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر شناسایی و بررسی موضوعات به صورت خاص و ویژه و مطرح کردن آن در جلسات این ستاد خواستار توجه و رسیدگی جدی به مهدهای کودک جزیره به عنوان یکی از اولین نهادهای رشد اجتماعی کودکان شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با تاکید بر اینکه مخاطب اصلی برنامه های امر به معروف و نهی از منکر، گردشگران ورودی به جزیره هستند، پایش دائمی فضای مجازی در کیش را موضوع دیگری دانست که باید بررسی و موضوعات خاص آن شناسایی و مدیریت شود.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش هم ازخودگذشتگی، ایثار و جدا شدن از منیت ها را مهمترین عامل تاثیر گذار در پذیرش امر به معروف  نهی از منکر دانست و گفت: برای این کار باید ابتدا از خود شروع کرده و اگر بتوانیم با شفافیت تمام وظایف خود را نسبت به  مردم به درستی انجام دهیم، اعتماد ایجاد شده می تواند تاثیر مستقیمی در پذیرش این فریضه الهی داشته باشد.
غلامحسین مظفری افزود: سمت و سو دادن فضای مجازی به سمت کارآفرینی و توسعه فعالیت های استارتاپی را دیگر موضوعی دانست که می تواند ظرفیت های بسیار زیادی را هم در حوزه اخلاق و هم در حوزه اقتصاد شکوفا سازد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه ۲۶ دستگاه مختلف وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده دارند گفت: نباید برخی از ارگان ها همچون پلیس  در راه احیای امر به معروف و نهی از منکر تنها بمانند.
سرهنگ علی اصغر جمالی با  تشریح اقدامات ایجابی نیروی انتظامی برای ترویج فرهنگ صحیح امر به معروف و نهی از منکر گفت: گسترش آموزش های همگانی، پوشش رسا نه ای اقدامات دستگاهها، آسیب شناسی فضای مجازی، توسعه گردشگری اسلامی  و توجه ویژه به تبلیغات محیطی در جزیره از مهمترین برنامه هایی است که می تواند اجرایی شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش هم با تشریح آخرین آمارهای استفاده کاربران ایران و جهان از فضای مجازی و پیام رسان های داخلی و خارجی گفت: شناسایی کانال ها و گروه های فعال درجزیره کیش و پایش آنها یکی از اقداماتی است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر جزیره صورت گرفته است.
سعید پورعلی فرصت سازی و تولید محتوا، آموزش سواد رسانه ای و مدیریت فضای مجازی کیش را از مهمترین برنامه های کارگروه فضای مجازی کیش برشمرد.
مدیر کل صداوسیمای مرکز کیش هم در این جلسه با تاکید بر آمادگی کامل صدا و سیمای مرکز کیش برای برنامه سازی در حوزه های مختلف خواستار مخاطب شناسی درست و برنامه ریزی بر اساس آنها شد.
کوثری فر بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید ابتدا  از سوی خود متولیان اجرا شود.
وی گفت: معرفی درست معروف های جزیره کیش هم می تواند به شناخته شدن جایگاه جزیره کیش کمک بزرگی کند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش هم با تاکید بر اینکه مساله امر به معروف و نهی از منکر تنها به حجاب خلاصه نمی شود، گفت: ستاد امر به معروف جزیره باید مکانی ثابت داشته باشد تا مردم به راحتی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.
سرگرد خادمی زاده ورود جدی نهادهای نظارتی بر نحوه فعالیت های کلوپ های تفریحی، جنگ ها، کنسرت ها و کلوپ های دریایی را خواستار شد تا این مراکز شیوه درست فعالیت خود را در پیش بگیرند.
آمادگی برای توسعه فعالیت های مشاوره ای و روانشناسی در جزیره، کمک آموزشی  به اداره آموزش و پرورش جزیره کیش، برخورد با پدیده سگ گردانی، اعلام آیین نامه اجرای برای اعضای ستاد و تلاش برای تغییر نگرش ها نسبت به جزیره کیش از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =