عموم مردم باید مطالبه گر امر به معروف در جامعه باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام روح الله میرزایی گودرزی روز دوشنبه در آئین تودیع و معارفه دبیران جدید و سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام اظهار داشت: مقوله امر به معروف و نهی از منکر نیازمند بازنگری و اصلاح ساختار و توجه به جزئیات به جای کلی نگری است و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در حال بازنگری دستورالعمل ها و ساختارهای ستاد است.
وی افزود: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در رویکردهای جدید به سه مبنای مهم ترویج و اشاعه فرهنگ عمومی امر به معروف و نهی از منکر، استفاده از ظرفیت رسانه ها و نیز مطالبه گری مردمی توجه ویژه ای دارد.
میرزایی یادآور شد: وظیفه ستاد احیا، ترویج و ترغیب فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین آحاد و اقشار جامعه است به گونه ای که همه مردم از طیف های مختلف جامعه عامر به معروف و ناهی از منکر باشند و جامعه به درستی پذیرای این فریضه مهم و واجب الهی باشد.
وی به نقش و قدرت رسانه ها به ویژه فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: امروزه رسانه و در راس آنها فضای مجازی از قدرت و برد بالایی در مخابره اخبار و اطلاعات دارد که این ظرفیت بزرگ می تواند در راستای اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و معارف اسلامی به کار گیری شود.
وی اظهار داشت: مطالبه گری و احقاق حقوق مردم نیز از دیگر اهداف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر است که اعضای ستاد با حضور در جمع معترضان و با مدیریت اعتراضات و خواسته های مردمی نسبت به رسیدگی و پیگیری مطالبات عمومی اقدام می کنند.
میرزایی تاکید کرد: پیگیری مطالبات مردم و مدیریت عقلانی تجمع ها توسط اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در واقع راه را بر تنگ نظران و معاندانی که اعتراضات حقوقی اقشار مختلف را مسیری برای جهت بخشی سیاسی و ضربه زدن به نظام و انقلاب می دانند، می بندد.
وی با بیان اینکه سال گذشته در کشور هشت هزار تحصن و تجمع مطالبه گری در کشور صورت گرفت، افزود: این تحصن ها بدون اینکه به یک جریان و آشوب هدایت شده سیاسی همسو با دشمنان نظام تبدیل شود با حضور درست و به موقع اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و نهادهای مرتبط مدیریت شد و مطالبه های این اقشار تا رسیدن به حق قانونی خود در دست پیگیری و اقدام است.
وی تاکید کرد: باید در ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، استفاده از ظرفیت رسانه ها و نیز پیگیری و مدیریت مطالبات مردمی باید از نظر و ارائه راهکارهای نخبگان بهره گیری شود.
میرزایی افزود: همچنین فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در حوزه های اجتماعی و تخصصی چون مسائل زیست محیطی، تفریحات شاد اما سالم و … با شبکه سازی ورود کند و تنها به مسائل معارف و دین محدود نشود.
به گزارش ایرنا، در این آئین که با حضور اعضای ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام برگزار شد سرهنگ جمال شاکرمی به عنوان دبیر جدید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام جایگزین سردار سید صادق حسینی شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =