استان ایلام از استان های موفق در ترویج امر به معروف

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت الاسلام« الله نور کریمی تبار»، ظهر امروز (۹ اردیبهشت) در جلسه اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان، اظهار کرد: تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر زمانی بیشتر می شود که ماندگار بوده و بتوان انرا در زمان ها و شرایط مختلف به کار گرفت و نباید در این حوزه از تصمیمات مقطعی و بدون پشتوانه کارشناسی استفاده کرد.

وی، تصریح کرد: آمران به معروف و ناهیان منکر همواره باید شرایط و موقعیت را در اجرای این فریضه مد نظر داشته باشند و با رعایت تمامی جوانب شرعی آنرا عملیاتی کنند تا شاهد اثرگزاری آن روی فرد مخاطب باشیم.

امام جمعه ایلام، یادآور شد: خوشبختانه ایلام در حوزه امر به معروف و نهی از منکر از استان های موفق کشور بوده ولی نباید این موضوع باعث شود در ادامه مسیر با سستی برخورد کنیم و همواره باید مطابق شرایط روز برای اجرای موفق آن برنامه ریزی کنیم.

کریمی تبار، با اشاره به نزدیک شدن ایام ماه مبارک رمضان بر برنامه ریزی اعضای ستاد برای بهر مندی بیشتر عموم مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان از فیوضات این ماه تاکید کرد.

استاندار ایلام، نیز در این جلسه، گفت: ایلام محل عبور کاروان های عتبات عالیات است و باید در ایام ماه مبارک رمضان در کنار حفظ حرمت این ماه مکان هایی برای تغذیه زائران تدارک دیده شود تا با مشکل روبرو نشوند.

قاسم سلیمانی دشتکی، خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع دستگاه های ذیربط باید با هرگونه روزه خواری توسط افراد در مجامع عمومی برخورد کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 10 =