تقویت عقاید اسلامی وظیفه واحد عقیدتی سیاسی سپاه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله سید محمد شاهچراغی در جمع مسئولان، فرماندهان، روحانیون، طلاب، مربیان و پاسداران عقیدتی سیاسی سپاه قائم(عج) استان با تبریک فرارسیدن هفته عقیدتی سیاسی سپاه گفت : یکی از وظایف بارز عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران ، تقویت عقاید اسلامی و تبلیغ عملی مبانی اسلام و انقلاب است.

وی اعتقاد راسخ و محکم به اعتقادات دینی و آرمان های والای انقلاب اسلامی را زمینه انسان سازی و شکل گیری روحیه خدمت خالصانه به مردم در سپاه ذکر کرد.

وی از مربیان و مدرسان عقیدتی سیاسی سپاه خواست تا علاوه بر مباحث نظری و بیانی، با ورود به عرصه های عملی به ترویج معارف اعتقادی و انقلاب بپردازند.

امام جمعه سمنان جهاد در راه خدا را مصداق اصلی عمل به عقیده دانست و تصریح کرد : جهاد اصغر نظیر حضور در دفاع مقدس، جهاد اکبر مانند مبارزه با هوای نفس، جهاد افضل مثل امر به معروف و نهی از منکر و جهاد کبیر یا همان استکبار ستیزی و تسلیم نشدن در مقابل دشمن باید در منش، اخلاق ، زندگی و کارکرد سپاهیان مشهود و ملموس باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم (عج) استان سمنان نیز در این دیدار با تشریح خدمات شاخص و تاثیر گذار طلاب و روحانیون در کنار پاسداران برای رسیدگی به امور سیل زدگان استانهای گلستان، لرستان و خوزستان گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۲۶۴ طلبه و روحانی استان سمنان در این مناطق خدمت رسانی کردند.

حجت الاسلام سید محسن حسینی دیباجی آموزش های مستمر عقیدتی سیاسی پاسداران و سربازان و بسیجیان را در قالب حلقه های صادقین و صالحین و نشست های بصیرت افزایی یادآور شد و گفت : ۱۰۰ مربی و هادی سیاسی در مجموعه سپاه و بیش از ۵۰۰ مدرس در بسیج وظیفه برگزاری دوره ها و آموزش های سالانه را بر عهده دارند.

لینک خبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =