دستگاه‌های انتظامی و قضایی برخورد قاطعی با هنجارشکنان داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در نشست اعضای شورای سیاست‌گذاری و ستاد اجرایی قرارگاه ۱۹ که ظهر سه‌شنبه در سالن جلسات حرم مطهر حضرت معصومه (علیها السلام) برگزار شد، بیان کرد: متأسفانه با فشارهای اقتصادی مشکلاتی برای مردم ایجاد شده است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه دینی دانست و افزود: در برخورد با مفاسد باید نگاه ترویجی داشته باشیم تا متخطیان بدانند که جامعه با آنها برخورد می‌کند و آنها را نمی‌پذیرد.

امام‌جمعه قم بیان کرد: با توجه به برنامه‌های بسیاری که دشمنان برای آمران به معروف و ناهیان از منکر دارند در نتیجه باید با روش‌ها و شیوه‌های متفاوت به امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

وی گفت: لازم است دستگاه‌های انتظامی و قضائی برخورد قاطعی با هنجارشکنان و مفسدین داشته باشند تا بدانند به هیچ وجه در جامعه پذیرفته نخواهند شد.

آموزش نیروهای تخصصی امر به معروف و نهی از منکر

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان قم نیز در این جلسه بیان کرد: آموزش نیروهای تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در استان قم از اهمیت بسیاری برخوردار است.

حجت الاسلام سید حسن اکبری با اشاره به فراگیری ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه افزود: متأسفانه این گسترش ناهنجاری‌ها اقدامی هدفمند است.

وی بر لزوم برخورد هدفمند با ناهنجاری‌های اجتماعی تأکید کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر در وضعیت کنونی باید با توجه به شرایط و حساسیت‌های مختلف انجام گیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =