عملکرد رسانه‌ها امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، ۱۰ اردیبهشت‌ماه در دیدار با اعضا انجمن‌صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان، با بیان اینکه هیچ‌گاه خود را از مجموعه رسانه جدا ندانسته‌ است، افزود: اینکه رسانه‌های بتوانند با کمترین مشکلات و موانع به رسالت اصلی خود که اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی است بپردازند همواره یکی از دغدغه‌های من بوده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس جهت دهی افکار عمومی به سمت تعالی و تکامل جامعه و برای رسیدن به اهداف متعالی انسانی و اسلامی را جهاد و از خود گذشتگی دانست و افزود: اصحاب رسانه در سرما و گرمای حوادث مختلف حضور داشته و هزینه‌های این جهاد و از خود گذشتگی را با تمام وجود لمس کرده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه عملکرد رسانه‌ها امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: رسانه‌ها زمانی که حرف حق را بیان می‌کنند و به ترویج ارزش‌ها می‌پردازند در راه امر به معروف گام برمی‌دارند و آنگاه که با بیان راهکارهای درست و اطلاع‌رسانی دقیق مانع رخ دادن کژی‌ها و بدی‌ها می‌شوند به نهی از منکر اقدام کرده اند.
رحیمی با اشاره به اینکه در بیان حقایق و انجام رسالت رسانه‌ای دو مولفه مهم وجود دارد، گفت: یکی از این مولفه‌ها بیان موقعیت زمانی و دیگری موقعیت مکانی بیان حقایق است چرا که بیان سخنان حق و درست در زمان نامناسب نه تنها ظلم به مطلب و ممانعت از اثرگذاری آن است ، ناملایماتی نیز برای جامعه و مخاطبان در پی خواهد داشت.
استاندار فارس با بیان اینکه بی تردید ثبت وقایع و حقایق با تکنولوژی‌ها و شیوه‌های متفاوت و بیان انها اثرگذار است، به ثبت لحظات مهم از سوی عکاسان خبری اشاره کرد و افزود: بسیاری از این تصاویر ثبت شده بدون هیچ متن و بیانی در سطوح‌جهانی اثرگذاری دارد.
وی، رفع مشکلات و موانع و انجام اقدامات مثمر ثمر را نیازمند همراهی افکار عمومی برشمرد و گفت: در دنیای امروز کسانی که به جهت دهی افکار عمومی مسلط هستند در انجام وظایف و رسالت خود توفیق بیشتری دارند.
رحیمی با تاکید بر اینکه از رسانه‌ها انتظار تمجید نداریم، گفت: بیان ناراستی‌ها و مشکلات و ارائه تحلیل و راهکار برای حل آن‌ها اقدامی اثر بخش از سوی رسانه‌ها است اما نادرست جلوه دادن راستی‌ها و درستی ها پسندیده نیست و اهداف خیر را دنبال نمی‌کند.
وی بیان کرد: بی تردید انتقام گیری‌های شخصی و سیاسی به رسالت اصیل رسانه‌ها خدشه وارد خواهد کرد و شان و منزلت کسانی که وظیفه آگاهی بخشی به افکار عمومی دارند را تنزل می‌دهد.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: خوشبختانه اکثر رسانه‌ها در استان فارس در مسیر بیان حقایق بدون اغماض و جهت‌گیری به رسالت خبری خود پرداخته‌اند.
استاندار فارس با ابراز خرسندی از فعالیت انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس، تاکید کرد: اتحاد و انسجام در هر صنفی زمینه پیشرفت و تعالی آن صنف را فراهم کرده و راه را برای رفع مشکلات و موانع هموار می‌کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =