رفع منکرات اقتصادی در اولویت کاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از یاسوج، سیدمحمد کاظم نظری امروز ( ۱۱ اردیبهشت) در نشست دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان ضمن گرامی داشت روز جهانی کارگر، اظهار داشت: کارگران سرمایه های انسانی با ارزش جامعه هستند و امنیت شغلی آنها با رونق تولید محقق می شود.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در آستانه روز معلم قرار داریم، عنوان کرد: یک آموزگار سرمایه انسانی خلق می کند و پیشرفت یک جامعه در گروه توجه به آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، بیان کرد: این ماه مبارک فرصتی برای خودسازی انسان است و انتظار می رود دستگاه های اجرایی در شب های قدر برنامه های ویژه ای اجرا کنند.

نظری با بیان اینکه انتقاداتی وارد است اما نباید منکر زحمات مسئولان برای نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد، گفت: یکی از مهم ترین منکراتی که موجب رنجش مردم است بحث گران فروشی و کم فروشی در سطح بازار است.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: دستگاه های متولی نظارت بر بازار را افزایش دهند و مسئولان صنعت و معدن و تعزیرات تلاش کنند تا در حق کسی اجحافی صورت نگیرد.

وی با تاکید بر اینکه منکرات اقتصادی باید در اولویت کاری ستاد امر به معروف قرار گیرد، عنوان کرد: اتحادیه های اتاق اصناف نقش کلیدی در این خصوص دارند و باید بیش از پیش بر روند بازار نظارت کنند.

نظری در خصوص تولید آثار فرهنگی با محوریت امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: می طلبد با همکاری مسئولان روابط عمومی در این خصوص نیز اقدامات موثری انجام شود.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برنامه های ۱۷ گانه در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: مردم استان ما مردمی نجیب هستند و بسیاری از مسائل را رعایت می کنند و می طلبد پوشش مردمی ” بگوییم و بگذریم” دوباره در استان فعال شود و از این پویش حمایت کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در استان ما نهی از منکر تاکنون تاثیرگذار بوده وگزارشی از درگیری بین ناهی از منکر با مردم ارائه نشده است و بدون شک دستگاه قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می کند.

نظری گفت: برنامه های فرهنگی متناسب با ماه مبارک رمضان در دستگاه های اجرایی برگزار و در این راستا از ظرفیت مدیران استفاد شود.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به نقش رسانه ها در بازسازی اخلاق در جامعه اشاره کرد و گفت: رسانه ها می توانند تاثیر بسیاری در تحکیم ارزش ها در جامعه داشته باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =