طرح برخورد باهنجار شکنی روزه خواری در ملا عام اجرایی می شود

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام یدالله وحدانی نیا صبح یکشنبه در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان روزه خواری را امری حرام دانست و افزود: با روزه خواری در ملأ عام از نظر قضائی و انتظامی برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ۹۵ درصد برخوردها باید فرهنگی باشد، اظهار کرد: نیاز داریم امر به معروف و نهی از منکر در ماه رمضان پر رنگ تر باشد.

حجت‌الاسلام وحدانی نیا از اجرای طرح برخورد با هنجارشکنی روزه خواری در ملأ عام در استان خبر داد و افزود: این طرح با همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی در رمضان سال جاری اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به دستور جلسه مبنی بر اجرای طرح ایمنی پیشگیری سرقت از اماکن در حال احداث بیان کرد: برای ورود دادستانی به این امر باید درخواستی از شهرداری از زاویه شورای شهر ارائه شود.

حجت‌الاسلام وحدانی نیا با اشاره به معضل زباله گردها در بیرجند، بیان کرد: حضور زباله گردها چهره شهر را نازیبا کرده و از نظر بهداشتی هم پیامدهای سوئی برای شهروندان دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین گاهاً در کنار زباله گردی جرایمی منجر می‌شود که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید در کنار سطل زباله، جایگاه‌هایی برای زباله‌های خشک تعبیه شود که تنها شهرداری و ارگان‌های ذیربط دسترسی داشته باشند.

معاون وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به تجاوز به حریم رودخانه‌ها، اظهار کرد: بر اساس قانون، ساخت و سازهایی که در بستر رودخانه‌ها انجام می‌شود، با حضور نماینده دادستانی تخریب می‌شود.

وی با بیان اینکه خواسته یا ناخواسته در حریم رودخانه‌ها حومه و روستاهای بیرجند ساخت و سازهایی شده است، افزود: گزارش‌هایی در سامانه سجام مبنی بر ساخت و سازها در بستر رودخانه‌ها در روستاها ارائه می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 10 =