ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای انجام امر به معروف در جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری عصرکرد آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج اظهار داشت: فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر باید در تمامی روزهای سال مورد توجه جدی تمامی اقشار مردم قرار گیرد و هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد باید نسبت به انجام دادن این فریضه دینی بی تفاوت نباشد.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت در راستای اجرایی کردن این فریضه دینی است و همه باید تلاش کنیم تا از این فرصت در راستای اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر نهایت استفاده را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: امر به معروف و نهی از منکر تنها باید یک بار تذکر دادن کامل نمی‌شود، بلکه زمانی این فریضه دینی کامل می‌شود که ما دیگر شاهد بروز منکری در جامعه نباشیم و به همین دلیل نیاز است که همواره ما نسبت به این مهم توجهی جدی داشته باشیم.

وی با اشاره به برکات متعدد ماه مبارک رمضان، بیان کرد: این ماه دارای برکات بسیار زیادی است و به همین دلیل نیاز است که ضمن اینکه همه ما حرکت این ماه عزیز را نگه داریم ضمن اینکه باید از این برکت نیز بهره مند شویم.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: جامعه ما به عنوان یک کشور اسلامی باید همه ارکان آن رنگ و بوی اسلامی و دینی داشته باشد و به همین دلیل نیاز است که به بهترین شکل ممکن برای استقبال از این ماه عزیز آماده شده و کل فضای جامعه نیز دارای ویژگی‌های رمضانی باشد.

وی عنوان کرد: افرادی هستند که به دلیل مشکلات و مسائل مختلف نمی‌توانند در ماه رمضان روزه دار باشند که این مهم اشکالی ندارد البته به شرط اینکه آنها نیز در ملأ عام اقدام به روزه خواری نکنند ولی هستند دیگر افرادی که به دلیل از بین بردن حرکت ماه مبارک رمضان دست به یک سری اقدامات می‌زنند که نیاز است با این گونه رفتارها به شدت و در چهارچوب قوانین برخورد صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه تلاش برای نهادینه کردن دستورات دینی و اسلامی یکی از وظایف اصلی حاکمیت و نظام در جامعه است، اظهار داشت: قانون روش‌ها و شیوه‌های مختلفی را در این خصوص پیش بینی کرده است و به همین دلیل اگر فردی و یا افرادی به صورت عمد به دنبال حرمت‌شکنی آموزه‌های دینی باشند باید با آنها برخورد شود.

وی به برگزاری بعضی از برنامه‌های فرهنگی در خارج از قوانین و عرف جامعه اشاره کرد و یادآور شد: باید با هر مدیری که متولی برگزاری این نوع برنامه‌های ضدارزشی است برخورد شود چرا که اصلاً درست نیست که فردی به عنوان مدیر از جمهوری اسلامی ایران حقوق می‌گیرد و نسبت به ارزشهای این نظام و انقلاب بی تفاوت باشد.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: کلی از ادارات و سازمان‌های دولتی مادر کردستان برای برگزاری یک مراسم ساده ترتیل خوانی قرآن کریم با مشکل کمبود اعتبار مواجه هستند ولی همان ادارات و سازمان‌ها برای برگزاری فلان برنامه خارج از عرف جامعه میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند.

وی ضمن انتقاد از این وضعیت، بیان کرد: انتظار می‌رود که مدیر نظام اسلامی در هر جایگاه و پستی که قرار دارد در مسیر اهداف و آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی حرکت کند و در غیر این صورت سازمان‌ها و نهادهای نظارتی باید با شدت هر چه تمامتر با وی برخورد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: عده‌ای مدعی می‌شوند که برگزاری این برنامه‌های ضد ارزشی مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد و سوال اصلی اینجاست که شما به عنوان مدیر باید برنامه‌ریزی داشته باشید که ذائقه مخاطب را به سمت و سوی برنامه‌های مناسب سوق دهید.

در جریان برگزاری این نشست دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان نیز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش بینی شده در ایام ماه مبارک رمضان را ارائه کرد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =