اطلاعیه معاون قضائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویر احمد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبج زاگرس، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد و معاون قضائی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در خصوص فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اطلاعیه را صادر کرده است.

متن اطلاعیه به این شرح است:

احترما نظر به ضرورت پیشگیری از وقوع جرم،صیانت و حفاظت ارزش ها و هنجارهای دینی و عرفی (ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان)و آرزوی قبولی طاعات و عبادات خالصانه و خاضعانه برای شما مردم شهید پرور و همه مسئولان و خادمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نکاتی چند را به منظور رعایت شعائر دینی و کسب بهره وافی و کافی از این ماه پر خیر و برکت به اطلاع می دساند.

الف: به کلیه افراد که به هر دلیل موفق به ادای فریضه روزه نمی شوند ، متذکر می گردد به لحاظ ضرورت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و احترام به برادران و خواهران روزه دار از تظاهر به روزه خواری در ملاء عام که شرعا حرام و مطابق قانون و مقررات جرم و قابل مجازات است تحت هر شکل و عنوان، جدا خودداری کنید در صورت مشاهده و یا اعلام مراتب از ناحیه مسئولان و شهورندان محترم برخورد قانونی جدی صورت خواهد پذیرفت.

کلیه مسئولین محترم و شهروندان مکلف هستند در صورت مشاهده چنین مواردی سریعا مراتب را به نیروی انتظامی و یا دادسرای عمومی و انقلاب در مرکز استان و شهرستان ها اعلام کنند.

ب: نیروی محترم انتظامی ضمن اطلاع رسانی به طرق مقتضی در صورت اعلام از ناحیه همشهریان یا مشاهده موارد، سریعا با رعایت کلیه موازین شرعی و قانونی، نسبت به تشکیل پرونده و دلالت اشخاص به دادسرا جهت جری تشریفات قانونی اقدام فرمائید.

ج: کلیه کسبه به ویژه رستوران ها، کافه تریاها، ساندویچی ها و مراکز عرضه مواد خوراکی مکلف به رعایت معیارها و دستورات شرعی و قانونی و همچنین موارد ابلاغی از سوی نیروی انتظامی هستند بدیهی است با متخلفین برابر با قوانین و مقررات برخورد قانونی خواهد شد.

د: اداره اماکن نیروی انتظامی، گردشگری، شهرداری و اصناف مکلفند در چارچوب قوانین و مقررات و با رعایت موزاین شرعی و قانونی و حفظ حقوق شهروندی نسبت به انجام وظایف نظارتی خود اقدام و نتیجه ی اقدامات خود را به این مرجع جهت جری تشریفات قانونی اعلام کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هفده =