ترویج امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی و همگانی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه امروز سنندج که در مسجد جامع شهر سنندج اقامه شد، اظهار داشت: ایام ماه مبارک رمضان یکی از ماههای با برکت است و همه ما باید به بهترین شکل ممکن طاعت و عبادت خداوند متعال را در این ماه عزیز انجام دهیم.

وی ضمن تأکید بر رعایت و ترویج امر به معروف به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان، افزود: هرکس در هر جایگاهی که قرار دارد باید در این راستا تلاش کند و دیگران را به انجام کارهای خوب و دوری از منکرات تشویق و ترغیب کند.

امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت روزه داری در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: کسی که روزه می‌گیرد وجودش روشن و نورانی است و راه ورود شیطان به درون فرد روزه‌دار بسته می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه ما با روزه داری می‌توانیم درد گرسنگی و تشنگی نیازمندان را احساس کنیم، یادآور شد: تلاش در راستای کمک به افراد نیازمند و مستمندان در جامعه در این ایام بسیار پر خیر و برکت باید مورد توجه و عنایت ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ارکان دین اسلام روزه ماه رمضان است، گفت: ماه رمضان از ماه‌های بزرگ و بابرکتی است که قرآن در آن بر پیامبر بلندمرتبه واجب شده است و باید با بجا آوردن فرایضی که در آن واجب شده زمینه سعادت دنیا و قیامت را فراهم سازیم.

ماموستا خدایی با اشاره به لزوم ترویج آموزه‌های دینی در جامعه، عنوان کرد: ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم و باید بر اساس دستورات دین اسلام عمل کنیم، اما متأسفانه امروز شاهد هستیم که مسائل دینی مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان از سوی افرادی که روز می‌گوید یکی از الزامات اصلی در جامعه اسلامی و به همین دلیل باید این مهم در استان کردستان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 12 =