مسئولان مهریز پیگیری امر به معروف و نهی از منکر را خواستار شدند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، امام جمعه مهریز در این جلسه به اهمیت این فریضه الهی از منظر قرآن و روایات اسلامی اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید همانند نماز و روزه در بین مردم اهمیت خاصی داشته باشد.
حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی افزود: تحقق این واجب الهی مربوط به یک یا ۲ نفر نیست و همه مردم باید برای اجرای آن بیش از پیش اقدام کنند.
امام جمعه مهریز خاطر نشان کرد: اگر این فریضه در جامعه اسلامی توسط آحاد مردم مسئولانه انجام شود از بسیاری ناهنجاری ها و آسیب های فرهنگی پیشگیری می شود.
محی الدینی با اشاره به اینکه مهریز، شهرستان گردشگری است به اهمیت توجه به این موضوع به خصوص زمانی که گردشگران داخلی و خارجی وارد منطقه می شوند تاکید کرد.
وی همچنین به انجام امر به معروف و نهی از منکر در مناطق تفریحی و تاریخی با ظرافت خاص توسط مسئولان و مردم برای جلوگیری از هر منکری توصیه کرد.

**ضرورت آموزش همگانی
همچنین دادستان عمومی و انقلاب مهریز گفت: برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید آموزش های لازم و آگاهی بخشی به مردم آن منطقه صورت گیرد.
مهدی حسن پور افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر طبق مقررات یک ظرفیت است که وظایف مختلفی را می تواند انجام دهد و باید مردم و مسئولان همکاری کنند.
وی به اهمیت بهره گیری از تشکل های مردم نهاد و همچنین فعالیت های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی با همکاری بخش های مختلف و دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

**مسئولیت همگانی
همچنین به گفته رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهریز، امر به معروف یک عمل دینی و انقلابی است و فقط مربوط به دستگاه های اجرایی نیست و برای تحقق آن باید همه همکاری کنند.
حجت الاسلام محمدعلی متوسل افزود: اگر این فریضه الهی به نحو مناسب توسط همه مردم و همراهی و حمایت مسئولان اجرا شود موجب پیشگیری از ناهنجاری ها خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: بی توجهی و بی تفاوتی در قبال این فریضه موجب بروز بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی در جامعه و بین جوانان می شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهریز تصریح کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر منطقه باید جلسه های خود را برای برنامه ریزی و اجرای مصوبه های مناسب انجام دهند.
به گفته متوسل بهره گیری از هیات های مذهبی، تشکل های دینی، روحانیون، مساجد، مربیان و معلمان مدارس و رسانه های گروهی نقش مهمی در فرهنگ سازی این واجب الهی دارد.
در این شورا همچنین معاون فرمانداری، جانشین ناحیه مقاومت بسیج و تعدادی از مسئولان بر ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، فرهنگ سازی و آموزش همگانی و فعالیت های ارشادی و تبلیغی تاکید کردند.
مقرر شد جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر بر حسب نیاز با حضور اعضا و میهمانان برگزار شود.
مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =