بیان نامناسب در تذکر لسانی دافعه ایجاد می‌کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  ایکنا از فارس، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آباده امروز، ۲۱ اردیبهشت‌ماه با حضور سلیمان مهدوی، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس در این شهرستان برگزار شد.

سلیمان مهدوی در این نشست با بیان اینکه امر به معروف حاکمیتی نیست و باید نگاه مردم را به این مقوله تغییر دهیم، گفت: نگرش مردم نسبت به امر به معروف چندان مطلوب نیست و این فریضه الهی بیشتر به عنوان مزاحمت قلمداد می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از عواملی که برای این فریضه دافعه ایجاد می‌کند، شیوه بیان و نوع مطرح کردن معروف و منکر یا همان تذکر لسانی است که این موضوع به دلیل عدم آموزش است.

مهدوی در ادامه با تأکید بر بررسی مشکلات ستاد شهرستان آباده گفت: به‌منظور منسجم شدن چارچوب ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان آباده، ابتدا باید دبیرخانه دائمی این ستاد در شهرستان آباده راه‌اندازی شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس با اشاره به نگاه ویژه ستاد استان به شهرستان آباده در اجرای این فریضه واجب، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های لازم آن‌گونه که شایسته است، امر به معروف و نهی از منکر در اولویت کار مسئولان شهرستان آباده قرار بگیرد.

یادآور می‌شود، در ابتدای این جلسه تعدادی از مسئولان گزارشی اجمالی از عملکرد حوزه اجرایی مربوطه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان آباده را ارائه کردند و در ادامه بر لزوم تشدید نظارت و مبارزه با روزه خواری در ایام ماه مبارک رمضان تأکید شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 6 =