ایجاد گفتمان عمومی باعث احیای امر به معروف و نهی از منکر می شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر ، سلیمان مهدوی ظهر دوشنبه در جلسه دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های قضائی استان فارس افزود: یاوران معروف کارمندان هستند که با دبیر شواری امر به معروف در جهت احیای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌ها و سازمانهای مختلف همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: ما سه نام برای کسانی که فعالیت امر به معروف را انجام می‌دهند داریم که شامل یاوران معروف که همان کارمندان هستند، داوران معروف کهدانش آموزان هستند و طلایه داران که عموم مردم هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید برای احیای امر به معروف تلاش کند و برای ترویج امر به معروف سازمان‌ها اگر کتاب و استاد بخواهند ما در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

مهدوی با اشاره به سه عامل اصلی برای ترویج و احیای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: احیا، اجرا و ترویج امر به معروف که مقدمه آن ایجاد گفتمان عمومی، همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه نمی‌توانیم برای تمام ادارات و سازمان‌ها برنامه ریزی انجام دهیم تاکید کرد: برای تمامی ادارات و سازمان‌ها نمی‌توان برنامه ریزی انجام داد زیرا تخصص آن را نداریم اما بر اساس قانون، برنامه ریزی برای توسعه امر به معروف و نهی از منکر به خود آن سازمان سپرده شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس با اشاره به بحث عام تاکید کرد: در بحث عام باید ترویج بحث امر به معروف و نهی از منکر انجام شود اما کسی این ترویج را انجام نمی‌دهد.

مهدوی ادامه داد: یکی از مشکلات جامعه ما این است که حاضر است رشوه دهد ولی امر به معروف را انجام ندهد، حاضر است سکوت کند اما کارش در اداره راه بیافتد.

وی یاد آور شد: اگر ارباب رجوع بتواند امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهد هیچ مشکلات اقتصادی نخواهیم داشت.

مهدوی یادآور شد: ما یک بحث فراموش شده‌ای داریم بنام امر به معروف که امامان معصوم در این باره می‌گویند اگر امر به معروف صورت گیرد جای حلال و حرام عوض نخواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس ادامه داد: ما باید موتور حرکتی امر به معروف و نهی از منکر را به حرکت در آوریم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =