امر به معروف و نهی از منکر سازمان و ساختار نیست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام محمدصادق مهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس شب گذشته، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در همایش صیانت از حرمت ماه مبارک رمضان که در سالن همایش‌های شهر شیراز برگزار شد، با اشاره به خطبه‌ای از نهج‌البلاغه گفت: امر به معروف و نهی از منکر سازمان و ساختار نیست و منظومه امر به معروف در این خطبه تبیین شده است.

وی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک دستگاه دولتی تعریف نمی‌کند بلکه آن را تکلیفی فراتر از این‌ها تعریف می‌کند، افزود: حضرت علی(ع) سوگند یاد می‌کند که خدایا تو شاهد باش، هدف ما نه جمع‌آوری پول نه قدرت است، بلکه انگیزه ما احیای ارزش‌های دینی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس، نخستین گام در بحث امر به معروف و نهی از منکر را تبیین و آموزش این فریضه الهی دانست و گفت: چه شده است که در شیراز ماه رمضان می‌آید اما هیچ نهاد و ارگانی حتی یک تابلوی استقبال از ماه مبارک را در سطح شهر نمی‌زند.

وی تغییر در ساختارها را مورد توجه قرار داد و گفت: معنا ندارد امروز متدینین نگران ورود به بانک و داروخانه باشند، چه معنایی دارد که بانوان بی‌حجاب در این‌چنین اداراتی حضور داشته باشند، تغییر این‌گونه ساختارها مدیریتی انقلابی می‌خواهد.

مهرابی یادآور شد: امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید، دستگیری از انسان‌های مظلوم نیز باید مورد توجه قرار گیرد که اگر منکر حاکم شد مظلوم، مظلوم‌تر و پول دارد پول دارتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پنج =