هسته های امر به معروف در مساجد تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی روز چهارشنبه در همایش ائمه جماعات مساجد استان قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با انتقاد از گسترش بی حجابی در جامعه افزود: دشمنان برای ترویج بدحجابی و بی حجابی در کشور به ویژه حرمت شکنی در قم برنامه ریزی کرده اند که در این راستا مساجد و روحانیان وظیفه سنگین دارند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم، هوشیاری در برابر توطئه دشمنان را ضروری دانست و اظهار داشت: ترویج بی بند و باری در ایران به صورت گسترده در دستور کار دشمنان قرار گرفته است که باید نسبت به این توطئه هوشیار بود.
آشتیانی گفت: اگر افراد با ایمان در جامعه نسبت به گسترش فساد هوشیار نبوده و بی تفاوتی در جامعه حاکم شود، جامعه ضمانت بقا نخواهد داشت.
وی افزود: اگر روحانیت برای دفاع از سلامت جامعه بپا نخیزد، فریاد نزد و تلاش نکند، دشمن در برنامه های خود برای تباهی جامعه موفق خواهد شد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: دشمن از جنگ نظامی با ایران ناامید شده است ولی با فساد و گسترش بی بند و باری به دنبال تباهی جامعه است.
آشتیانی با انتقاد از بی تفاوتی برخی از مسئولان نسبت به گسترش بی بند و باری در جامعه گفت: برخی مسئولان به فکر چاره اندیشی در این زمینه نیستند، نه کار می کنند و نه از کسانی که در این زمینه کاری انجام می دهند، حمایت می کنند.
وی در ادامه گفت: ماه رمضان، ماه قرآن، دعا و ارتباط با خداست و با این همه سمپاشی دشمنان، گرایش مردم به مساجد و برنامه های معنوی از جمله جمع خوانی قرآن و احیای شب های قدر روز به روز در حال افزایش است.
آشتیانی ادامه داد: حضور قشرهای مختلف در مساجد در ماه رمضان بیشتر از ماه های دیگر است و باید امامان جماعت بستر لازم برای جذب و استمرار حضور آنها در ماه های دیگر را نیز فراهم کنند.
وی اظهار داشت: همانطور که مساجد در زمان نبی اسلام(ص) مرکز تمام فعالیت های اجتماعی و سیاسی بوده اند باید به این جایگاه ارتقا یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =